Emirates wrócił do Buenos Aires

25-11-2022

Emirates powrócił do Buenos Aires. Początkiem listopada br. roku Boeing 777-300ER wylądował w stolicy Argentyny po 2 rocznej przerwie. To czwarta rotacja emirackiego przewoźnika z Dubaju do Ameryki Południowej.

emirates-wrocil-do-buenos-aires

Rotacja do Buenos Aires jest wykonywana z międzylądowaniem w brazylijskim Rio de Janeiro. Linia Emirates korzysta z prawa tzw. "piątej wolności lotniczej".

Przewoźnik lata już do czterech destynacji w Ameryce Południowej i Meksyku: Buenos Aires, Rio de Janeiro, Sao Paulo oraz Miasto Meksyk.

Buenos Aires – stolica Argentyny, największe miasto tego kraju i jedno z największych w Ameryce Południowej. Jedno z najbardziej intrygujących miast świata, które żyje dość spokojnym tempem mimo tego, że jest ogromną metropolią o powierzchni ponad 200 km kwadratowych.

5 atrakcji, które warto zobaczyć w Buenos Aires wg. National Geographic.

  1. La Boca ze słynną uliczką Caminito to barwny symbol miasta, zamieszkujący przez włoskich emigrantów. W pobliżu znajduje się słynny stadion piłkarski La Bombonera z niemniej słynną drużyną Boca Juniors.
  2. Klub La Catedral to miejsce idealne dla fanów tanga. Codziennie odbywają się tu tańce i spotkania. Sam budynek jest bardzo ciekawy. Zbudowany w kształcie ogromnej stodoły, wyposażony w meble z pchlich targów, zaś na ścianach znajdują się obrazy, i inne artystyczne dzieła.
  3. Palermo Soho miejsce, w którym zlokalizowane są najlepsze imprezy i puby. Uznawane za jedno z najbardziej niesztampowych
  4. Miasto Tigre ulokowane na wyspach na obrzeżach Buenos Aires, w delcie rzeki Paraná. Doskonałe miejsce, aby uciec od miasta, do którego można dotrzeć widokowym pociągiem Tren de la Costa.
  5. Cmentarz Recoleta - wygląda jak piękna dzielnica z najpiękniejszymi nekropoliami świata. Spoczywa tu Eva Perón i wiele innych osobistości.

Udogodnienia w podróży do Argentyny:

  • Dla podróżujących z niemowlęciem dostępne jest wygodne łóżeczko dla dziecka, specjalne posiłki, bezpłatny wózek i inne udogodnienia.
  • Nieletnim (między 5 a 12 rokiem życia) podróżującym bez opieki Emirates zapewnia asystę na każdym etapie podróży.
  • Sprawdź najnowsze informacje o wymogach dotyczących ochrony zdrowia i szczepień, obowiązujących w kraju, do którego się udajesz.

Bilety lotnicze do nabycia za naszym pośrednictwem.

rezerwacje@whynottravel.pl  

 

Źródło: Emirates i National Geographic

Powrót do listy aktualności
Rzetelna firma