Tel.: +48 17 23 06 801

Piesze wędrówki po Tatrach, a wyjazdy biznesowe

17-05-2019

Klasa Ekonomiczna Premium na pokładach Austrian Airlines

27-07-2018

Czym jeszcze zaskoczy nas Lufthansa w 2018 roku?

20-07-2018

Grupa Lufthansa ogłosiła nowe kierunki. Dokąd polecimy w 2018 roku?

13-07-2018

Tajemnicza Azja - Nowe kierunki Grupy Lufthansa

06-11-2017

Jak podróżuje się w nowej klasie Ekonimicznej Premium linii Austrian

06-11-2017

Gdzie spędzić wakacje w 2018 roku - sprawdź nowe, nieodkryte miejsca

27-10-2017

Sposoby na szybką organizację wyjazdów służbowych

30-12-2016

Prywatne loty międzynarodowe, czyli przyszłość przewozów lotniczych w Polsce

28-12-2016

Gdzie lecieć na święta Bożego Narodzenia?

23-12-2016

Jak zapakować ubrania, aby nie pogniotły się w podróży biznesowej?

20-12-2016

Londyn-Heathrow - co robić na lotnisku w trakcie przerwy w podróży?

19-12-2016

Zwierzęta na pokładzie samolotu - poradnik dla pasażera

13-12-2016

Co można zrobić podczas przerwy w podróży na lotnisku we Frankfurcie?

09-12-2016

Etykieta biznesowa w Europie - jak zachowywać się podczas podróży

30-11-2016

Grupa Lufthansa ogłosiła nowe kierunki. Dokąd polecimy w 2018 roku?

Ostatnia aktualizacja: 13-07-2018
Udostępnij

Rynek połączeń lotniczych w 2018 roku zapowiada się bardzo obiecująco. Linie lotnicze Lufthansa, austriackie Austrian Airlines, belgijskie Brussels Airlines oraz szwajcarskie SWISS i Edelweiss, ogłosiły kolejne nowości w rozkładzie lotów na 2018 rok. W siatce połączeń linii lotniczych znalazły się takie kierunki jak San Jose, Tokio, Buenos Aires, Seszele czy Kapsztad.

Lufthansa Group

Zacznijmy od portu lotniczego we Frankfurcie. Shenyang w Chinach, San Diego w Kalifornii i San Jose w Kostaryce -  to trzy nowe połączenia linii Lufthansa z największego portu lotniczego w Niemczech. Połączenie do Shenyang będzie obsługiwane Airbusami A340-300 trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i soboty. Z Frankfurtu samolot będzie wylatywał o godzinie 17:50, a lądowanie w Shenyang przewidziane jest na godzinę 9:55 rano czasu lokalnego. Lufthansa uruchomiła również stałe połączenie między San Diego a Frankfurtem. Loty na słoneczne plaże San Diego odbywają się pięć razy w tygodniu i jest to pierwszy regularny lot 91-letniego przewoźnika do drugiego co do wielkości miasta Kalifornii. Decyzja Lufthansy o dodaniu San Diego do portfolio stałych tras została podjęta po monitorowaniu popytu na podróże wypoczynkowe i biznesowe do tego rejonu u partnerskich linii lotniczych.

Niemiecki przewoźnik ogłosił także stałe połączenie między Frankfurtem a Kostaryką, określaną mianem zielonego raju Ameryki Środkowej. Począwszy od marca 2018 roku loty odbywają się dwa razy w tygodniu. Samoloty startują z niemieckiego miasta w czwartki i soboty, by następnie wylądować na lotnisku Juan Santamaria (SJO) w Alajueli. To drugie bezpośrednie połączenie linii z regionem. Obecnie Lufthansa lata również bezpośrednio między Frankfurtem i Panamą.

Od 27 marca 2018 roku Lufthansa wznowiła również bezpośrednie loty między Singapurem a Monachium. Zapewniła tym samym podróżnym z Niemiec alternatywę dla istniejącego już połączenia między Singapurem a Frankfurtem. Loty odbywają się pięć razy w tygodniu - we wtorki, środy, czwartki, soboty i niedziele - w samolotach Airbus A350 należących do Star Alliance, z klasami biznesową, premium i ekonomiczną.

Do rozbudowywanej siatki połączeń Brussels Airlines dodają dwie nowe destynacje w Europie Wschodniej - Kijów oraz Wrocław. Od 17 października Brussels Airlines będą operować do stolicy Ukrainy cztery razy w tygodniu, a od 29 października wprowadzą połączenie do Wrocławia z częstotliwością trzech rejsów w tygodniu.

Edelweiss, szwajcarskie linie lotnicze, które są częścią grupy Lufthansa i koncentrują się przede wszystkim na międzynarodowych podróżach wypoczynkowych, zainaugurowały niedawno regularny lot, który jako pierwszy bezpośrednio połączył Denver oraz Zurych. Zbiegło się to ze zwiększeniem częstotliwości lotów linii do innych destynacji dalekodystansowych. Lot do Denver odbywa się w poniedziałki i piątki, przewożąc na pokładzie samolotów Airbus A-330-300 aż 315 pasażerów. Pracownicy linii lotniczej okazują spory entuzjazm w stosunku do nowej trasy i przewidują zwiększenie częstotliwości lotów w kolejnych latach.

W sezonie letnim Edelweiss uruchamia również nowe loty na wschód. Przewoźnik rozszerzył sieć połączeń długodystansowych, oferując loty na Seszele, do Kolombo na Sri Lance oraz do Ho Chi Minh City w Wietnamie.  

Dodanie Seszeli do sieci tras Edelweiss daje pasażerom możliwość odkrycia kolejnego wakacyjnego miejsca wypoczynkowego na Oceanie Indyjskim. Począwszy od 22 września 2018 Edelweiss będzie obsługiwać jeden tygodniowy lot bezpośredni z Zurychu na Seszele. Rozszerzona sieć tras Edelweiss obejmie także Sri Lankę, która będzie obsługiwana przez dwa tygodniowe bezpośrednie loty z Zurychu do Kolombo. Od połowy listopada Edelweiss rozpocznie także loty do Ho Chi Minh City. Uważany za jeden z najbardziej zróżnicowanych krajów w Azji, Wietnam jest idealnym miejscem dla wielbicieli zapierających dech w piersiach krajobrazów. Bezpośrednie loty do Ho Chi Minh City będą odbywały się dwa razy w tygodniu, począwszy od 15 listopada 2018 roku.

Zaledwie kilka tygodni wcześniej linia Edelweiss ogłosiła jeszcze jedno istotne połączenie w swojej siatce lotów. Przewoźnik ​​będzie obsługiwać bezpośrednie loty do Buenos Aires w Argentynie od zimy 2018 roku. Obecna ekspansja Edelweiss zwiększa tym samym liczbę miejsc wakacyjnych linii do 66 lokalizacji w 32 krajach na całym świecie.

W rozkładzie lotów na 2018 rok linie SWISS rozszerzają siatkę połączeń, oferując nowe atrakcyjne miejsca docelowe, obsługiwane z portu lotniczego w Zurychu: nowe połączenia do Bordeaux i Marsylii oraz wznowione loty do stolicy Ukrainy, Kijowa.

Od końca marca SWISS oferuje 12 lotów w ciągu tygodnia do Bordeaux w południowo-zachodniej Francji. Nowe połączenie obejmuje dwa codzienne loty od poniedziałku do piątku oraz po jednym z lotów w soboty i niedziele. W kwietniu wprowadzono także nowe połączenie między Zurychem a Marsylią. Loty są realizowane trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i soboty. Śródziemnomorskie miasto portowe jest bramą do Prowansji, będącej jednym z najbardziej atrakcyjnych i popularnych regionów wakacyjnych w Europie. W marcu wznowiono także stałe loty linii SWISS do ukraińskiej stolicy, Kijowa. Linia zrezygnowała z poprzednich połączeń na trasie Zurych-Kijów w październiku 2014 roku. Nowa usługa będzie oferowała cztery loty w ciągu tygodnia: w poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

Austriackie linie lotnicze Austrian Airlines poszerzają swoją ofertę lotów dalekiego zasięgu w 2018 roku, dzięki wprowadzeniu nowego modelu samolotów do swojej floty - Boeingów 777. Od 15 maja linie wznowiły loty do Tokio. Z poprzednio obsługiwanych lotów do Tokio zrezygnowano we wrześniu 2016 roku. Trasa stała się nieopłacalna dla linii w związku z pogorszeniem koniunktury gospodarczej i dewaluacją waluty w Japonii. Jednak w ostatnich miesiącach warunki rynkowe uległy znacznej poprawie i Austrian Airlines podjęły decyzję o przywróceniu połączenia. Loty z Wiednia do Tokio będą oferowane tylko w letnim rozkładzie lotów w poniedziałki, wtorki, środy, piątki i niedziele. Kapsztad natomiast stanowi rozszerzenie oferty linii na dalekie trasy turystyczne w zimie. Usługa lotu z Wiednia do Kapsztadu będzie oferowana wyłącznie w rozkładzie lotów zimowych we wtorki i soboty. Bilety można już rezerwować od 27 października 2017 roku.

 

Formularz komentarzy

* Wymagane jest wypełnienie wszystkich oznaczonych pól