W poszukiwaniu słońca - relacja z podróży

11-05-2017

Pracownik Działu Hotelowego Grupy Why Not TRAVEL, Jacek Smoroński, w ostatnich dniach kwietnia odwiedził piękny, choć mało doceniany przez Polaków kraj, Macedonię. Trzydniowy fam trip zoorganizowały Hotel Marriott i Adria Airways. Zapraszamy na krótką relację ze słonecznej Macedonii.
 

Dzięki uprzejmości sieci hoteli Marriott, firmie Pilot Travel oraz liniom lotniczym Adria Airways miałem okazje wziąć udział w fam tripie Macedonia MICE challenge. 

Przed wylotem, na warszawskim Okęciu, uczestników powitała Pani Żaneta Szpakowska- z Marriott Global Sales Poland, będąca naszym szefem wyprawy. Lot z przesiadką na lotnisku w Lublanie, minął spokojnie i był okazją do poznania współuczestników reprezentujących inne biura z branży turystycznej. 

Na miejscu pozytywnie zaskoczyła nas wakacyjna pogoda oraz bajkowe, górskie krajobrazy nieopodal lotniska w Skopje- stolicy Macedonii. Pan Piotr Lenczewski, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu hotelu Marriott Skopje oraz Pan Dragi- przedstawiciel Pilot Travel- ciepło i serdecznie powitali nas na macedońskiej ziemi.
Nie tracąc czasu, prosto z lotniska udaliśmy się do miejscowych winnic, gdzie uchylono przed nami rąbka tajemnicy odnośnie produkcji wyśmienitego macedońskiego wina. Mieliśmy okazję delektować się jego smakiem, a także skosztować lokalnych serów, rakiji i innych przysmaków. Wieczór upłynął nam więc w bardzo miłej atmosferze i na wspólnej biesiadzie.

Drugi dzień to podróż na południe od Skopje, nad Jezioro Ochrydzkie. Poznaliśmy miejscową bazę hotelową i bogatą ofertę turystyczną krystalicznie czystego Jeziora Ochrydzkiego oraz pobliskiego zabytkowego miasteczka Ochryda. Lokalni hotelarze chętnie gościli nas w swoich obiektach, a jeden z nich zaoferował nam nawet rejs po jeziorze. Drugi dzień wycieczki zakończyliśmy kolacją w restauracji na wzgórzu nieopodal miasta.

Kolejny dzień wyprawy to zwiedzanie stolicy Macedonii. Mieliśmy okazję zobaczyć m.in. dom Matki Teresy z Kalkuty, dzielnicę arabskich rzemieślników czy pomnik Aleksandra Macedońskiego.

Po lunchu w hotelu i pożegnaniu z panem Piotrem, wróciliśmy do Warszawy naładowani pozytywną energią kraju Aleksandra Macedońskiego.

Serdecznie polecam niedocenianą w moim odczuciu Macedonię jako destynację wyjazdów służbowych i nie tylko. 

Chciałbym również złożyć przy okazji podziękowania dla organizatorów za zaproszenie oraz dla zarządu Grupy Why Not TRAVEL za możliwość udziału w tej wspaniałej imprezie.


                                                                                                                                                                                                                                 Jacek Smoroński

 

Winnice Winnice
Winnice Winnice
Winnice Skopje
Jezioro Ochrydzkie Jezioro Ochrydzkie
Jezioro Ochrydzkie Jezioro Ochrydzkie
Jezioro Ochrydzkie Jezioro Ochrydzkie-kolacja
Skopje Skopje
Skopje Skopje
Skopje Skopje

 

Powrót do listy aktualności