Sierpniowy Rekord na Lotnisku Jasionka!

08-09-2023

Wspaniałe wieści z naszego lokalnego lotniska! W sierpniu Jasionka zanotowała niesamowity wynik obsłużonych pasażerów - aż 121,610 podróżujących!  To osiągnięcie lepsze niż lipcowy rekord, a najbardziej pożądanym celem była urokliwa Antalya w Turcji, gdzie odbyło się ponad 120 lotów!

Prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka podkreślił, że te wyniki potwierdzają ogromną rolę społeczno-gospodarczą, jaką rzeszowskie lotnisko odgrywa dla mieszkańców województwa podkarpackiego i okolicznych regionów. Więcej na stronie lotniska.

Szczególnie ważna jest wiadomość o rosnącej liczbie pasażerów na lotach czarterowych, co oznacza, że więcej osób ma dostęp do podróży, co jest odzwierciedleniem dobrej sytuacji finansowej i jakości życia regionu oraz gotowości do odkrywania pięknych miejsc na całym świecie.

Sierpień to przede wszystkim czas podróży do egzotycznych destynacji, takich jak Turcja, Grecja, Bułgaria, Albania, Czarnogóra i Egipt, gdzie leciało łącznie 45 tysięcy osób. Nieco ponad 33 tys. pasażerów wybrało się liniami Ryanair do Wielkiej Brytanii, Irlandii i urokliwego chorwackiego Zadaru. A także 23 tys. osób podróżujących LOT-em do Warszawy, Gdańska i Nowego Jorku/Newark.

Tradycyjnie najczęściej odwiedzanymi miastami pozostają Antalya (22 tys.), Warszawa (20 tys.) i Londyn (16 tys.).

W tym roku na lotnisku, oferującym 24 kierunki do 13 krajów, do końca sierpnia odprawiono już 685 tysięcy osób. To imponujące osiągnięcie, a jest pewność, że lotnisko zbliża się do pobicia rekordu z 2019 roku, który wynosił 772 tysiące podróżujących!

Więcej informacji w Biurze Obsługi Klienta
tel. 17 230 68 30, 724 010 003
e-mail: rezerwacje@whynottravel.pl

 

Powrót do listy aktualności
Rzetelna firma