Rezerwacja miejsc z wyprzedzeniem – nowości od Emirates

21-08-2017

Emirates

Rezerwacja miejsc z wyprzedzeniem – nowości

W październiku 2016 r. wprowadzone zostały opłaty za wcześniejszą rezerwację miejsc w samolotach, które miały na celu zapewnienie klientom wyboru siedzenia zgodnie z własnymi preferencjami.


Od tamtego czasu klienci posiadający bilety wystawione w taryfach typu Economy Special lub Saver mogą rezerwować miejsca w samolocie za opłatą, jeśli chcą je wybrać jeszcze przed otwarciem odprawy online, tj. na więcej niż 48 godzin przed wylotem. Natomiast klienci posiadający bilety w taryfach typu Economy Flex lub Flex plus, bądź podróżujący w klasach pierwszej i biznes, mogą zarezerwować miejsca bez dodatkowych opłat w dowolnym czasie po wystawieniu biletu.


20 sierpnia br. Emirates wprowadzą do sprzedaży trzy kolejne typy miejsc w klasie ekonomicznej, szczególnie atrakcyjnych dla pasażerów:

 

  •     Preferowane (Preferred seats) – usytuowane bliżej przodu samolotu, umożliwiają szybsze wysiadanie. Znajdują się one w pierwszych rzędach samolotów Boeing 777-300 ER, dolnego pokładu A380 oraz na górnym pokładzie dwuklasowego A380;
     
  •     Podwójne (Twin seats) – składające się tylko z foteli przy oknie i przy przejściu. Ta konfiguracja siedzeń znajduje się w ostatnich rzędach Boeinga 777 i na górnym pokładzie dwuklasowych A380;
     
  •     Extra legroom seats – to fotele posiadające dodatkową przestrzeń na nogi, usytuowane przy wyjściach ewakuacyjnych w całej naszej flocie. Ten typ nie dotyczy bulkhead seats, które są dostępne bezpłatnie tylko dla pasażerów podróżujących z niemowlętami.


Jeszcze przed rozpoczęciem odprawy przez Internet, niektórzy pasażerowie mają prawo do bezpłatnego wyboru miejsca. Jest to uzależnione od rodzaju zastosowanej taryfy, kategorii siedzenia oraz statusu członkostwa w programie Emirates Skywards.


Podczas odprawy wszyscy pasażerowie mogą bezpłatnie wybrać dowolne miejsca zwykłe, preferowane i podwójne. Miejsca z dodatkową przestrzenią na nogi są dostępne w sprzedaży do sześciu godzin przed wylotem.


Pasażerom wymagającym specjalnej asysty podczs podróży, odpowiednie miejsca są przydzielane przed wylotem bezpłatnie.


Więcej informacji na temat rezerwacji miejsc z wyprzedzeniem oraz cennik można znaleźć w zakładce Rezerwacja Miejsc z Wyprzedzeniem na stronie emirates.com oraz w Biurze Obsługi Klienta Grupy Why Not TRAVEL pod numerami telefonów +48 17 230 68 30, +48 724 010 003.

Powrót do listy aktualności