Oradea to nowy punkt na mapie siatki połączeń LOT-u

27-05-2024

Planujesz podróże do malowniczych zakątków Europy? Odkryj Oradeę, perłę zachodniej Rumunii!

To urokliwe miasto, położone tuż przy granicy z Węgrami, zachwyca turystów swoją barokową architekturą i licznymi zabytkami. Spacerując po Placu Unii, możesz podziwiać piękne budynki i fontanny, które nadają temu miejscu niepowtarzalny klimat.

Loty do Oradei

PLL LOT będzie obsługiwać regularne rejsy między Warszawą a Oradeą. To miasto będzie już trzecim portem docelowym LOT-u w Rumunii. Wcześniej polska linia zaczęła latać do Bukaresztu i Kluż-Napoki. Pierwszy rejs ma się odbyć 3 czerwca br. Do końca 2024 r. narodowy przewoźnik zamierza latać do Oradei cztery razy w tygodniu zgodnie z rozkładem. Połączenie będzie wykonywane samolotami Embraer typu E175, E190 i E195, które mogą zabrać na pokład od 82 do 118 pasażerów. Bilety z Warszawy do Oradei dostępne są w dwóch klasach serwisowych: ekonomicznej i biznes. Loty do Rumunii będą trwały ok. 1 godz. i 30 min., a powrotne ok. 1 godz. i 20 min.

Zabytki i architektoniczne perełki

Podczas wizyty w Oradei nie można pominąć secesyjnego Pałacu Czarnego Orła. Ten imponujący budynek, zdobiony kolorowymi mozaikami i witrażami, jest prawdziwym symbolem miasta. Warto również odwiedzić Darvas-La Roche House, wyjątkowy przykład architektury secesyjnej.

Relaks i natura

Dla tych, którzy marzą o chwili relaksu, Oradea oferuje malownicze bulwary nad Rzeką Crișul Repede oraz liczne parki, idealne na spokojne spacery. Nieopodal miasta znajduje się uzdrowiskowa wieś Băile Felix, słynąca z leczniczych źródeł termalnych. To doskonałe miejsce na odprężenie i regenerację sił.

Zarezerwuj swój lot już dziś!

Odkryj uroki zjawiskowej Rumunii i zarezerwuj bilety lotnicze do Oradei. Loty do tego fascynującego miasta są dostępne w ofercie LOT, więc nie zwlekaj i zaplanuj swoją podróż już dziś!

Powrót do listy aktualności
Rzetelna firma