Nowe połączenie Lufthansy z Łodzi do Monachium

14-02-2018

Już od 28 marca Lufthansa będzie oferować połączenia z Łodzi do niemieckiego portu przesiadkowego w Monachium. Trasę będzie obsługiwać Bombardier CRJ-900 mieszczący na pokładzie 100 osób w Klasie Biznes i Ekonomicznej. Rejs o numerze LH1608 będzie startować z Niemiec o 6:05, maszyna wyląduje w Łodzi o 7:25. Samolot odleci do Monachium o 8:00, gdzie wyląduje o 9:20.

„To doskonała wiadomość dla wszystkich mieszkańców Łodzi i całego regionu, którzy do tej pory korzystali z usług tego przewoźnika z innych portów lotniczych w Polsce. Lufthansa jest jedną z najlepszych marek na świecie. Jest certyfikowanym, pięciogwiazdkowym przewoźnikiem lotniczym obok takich linii jak Etihad Airlines, Qatar Airlines i Singapore Airlines. To dla mnie zaszczyt gościć takiego przewoźnika w Łodzi i rozpocząć z nim stałą współpracę. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że jest to historyczny moment, ponieważ Lufthansa po raz pierwszy rozpocznie operowanie z Łodzi. Biorąc pod uwagę wskaźniki gospodarcze Łodzi i regionu, nasze badania dotyczące zapotrzebowania na loty do Niemiec, a także badanie z zakresu obszaru oddziaływania naszego lotniska na potencjalnych pasażerów w Polsce, jestem przekonana, że dzisiejszy dzień będzie pierwszym krokiem do naszej dalszej współpracy.” – mówi Anna Midera, prezes Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta.


Lotnisko w Monachium jest usytuowane około 35 kilometrów na północny wschód od stolicy Bawarii. W wybudowanym specjalnie dla Lufthansy Terminalu 2 pod jednym dachem obsługiwane są wszystkie połączenia przewoźnika i linii partnerskich. To pierwszy terminal na świecie, który został specjalnie przystosowany do potrzeb ruchu przesiadkowego, co sprawia, że przesiadanie się na inny samolot w Monachium jest bardzo komfortowe. Żaden inny europejski hub nie może konkurować z nim minimalnym czasem przesiadki, wynoszącym tylko 30 minut. 

 

Powrót do listy aktualności