Dlaczego ubezpieczenie podróżne jest niezbędne?

31-05-2024

Podróżowanie to jedno z najpiękniejszych doświadczeń, jakie możemy sobie zafundować. Odkrywanie nowych miejsc, poznawanie kultur i smakowanie lokalnej kuchni to tylko niektóre z przyjemności, jakie niesie ze sobą każda podróż. Niemniej jednak, aby cieszyć się w pełni z tych chwil, warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie - a tym jest właśnie ubezpieczenie podróżne. Oto kilka kluczowych powodów, dla których warto je mieć:

1. Bezpieczeństwo zdrowotne

Podczas podróży za granicę nasze zdrowie może być narażone na różne zagrożenia. Choroba czy wypadek mogą przytrafić się w najmniej oczekiwanym momencie. Koszty leczenia za granicą potrafią być ogromne, a standardowe polisy zdrowotne często nie pokrywają takich wydatków. Dobre ubezpieczenie podróżne gwarantuje pokrycie kosztów leczenia, hospitalizacji, a nawet transportu medycznego do kraju.

2. Ochrona przed niespodziewanymi zdarzeniami m.in. odwołanie/opóźnienie lotu, pomoc prawna

Anulowanie lotu, zagubienie bagażu gdy jego utrata lub uszkodzenie zaistniały  wskutek: Wypadku środka komunikacji, zdarzenia Losowego, Nieszczęśliwego Wypadku lub Nagłego Zachorowania Ubezpieczonego, Kradzieży z Włamaniem, Rabunku to częste problemy, z jakimi mogą spotkać się podróżujący. Dobre ubezpieczenie podróżne obejmuje również te sytuacje, zapewniając odszkodowanie za utracone rzeczy. Pomoc prawna w uzasadnionych sytuacjach, związanych z zarzuceniem Ubezpieczonemu czynów dotyczących jego odpowiedzialności cywilnej, a zaistniałych w czasie trwania ubezpieczonej podróży.

3. Pomoc w nagłych wypadkach

W obliczu poważnych sytuacji kryzysowych, takich jak katastrofy naturalne, ataki terrorystyczne czy nagłe zamieszki, polisa podróżna może zapewnić pomoc i wsparcie m.in. udziela dodatkowej ochrony ubezpieczeniowej w zakresie kosztów leczenia i assistance w okresie od daty końca ochrony ubezpieczeniowej oznaczonej w Dokumencie przez kolejne 7 dni.  Organizuje na życzenie chorego ubezpieczonego rozmowę telefoniczną z lekarzem w języku polskim, pomoc tłumacza.

4. Odpowiedzialność cywilna

Wypadki mogą zdarzyć się wszędzie, a w niektórych przypadkach my sami możemy być za nie odpowiedzialni. Ubezpieczenie podróżne często obejmuje także ochronę od odpowiedzialności cywilnej, co oznacza, że w przypadku spowodowania szkody osobom trzecim, ubezpieczyciel pokryje koszty odszkodowania.

5. Spokój ducha

Najważniejszym aspektem posiadania ubezpieczenia podróżnego jest spokój ducha. Wiedza, że jesteśmy chronieni w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych okoliczności, pozwala na pełniejsze cieszenie się podróżą i skupienie się na odkrywaniu nowych miejsc i kultur.

Dlaczego ubezpieczenie podróżne jest niezbędne?

Dodatkowe korzyści z ubezpieczenia podróżnego

Oprócz standardowego ubezpieczenia zdrowotnego, warto rozważyć dodatkowe ubezpieczenia, które obejmują koszty poniesione w związku z rezygnacją z podróży lub jej przerwaniem. Dotyczy to:

 • Imprez turystycznych, wyjazdów pakietowych, konferencji, półkolonii,
 • Biletów lotniczych, autokarowych, promowych, kolejowych,
 • Biletów na wydarzenia kulturalne, rozrywkowe lub sportowe,
 • Rezerwacji noclegów,
 • Szkoleń, kursów, warsztatów,
 • Rejsów,
 • Wynajmu pojazdów, czarterów jachtów.

Wówczas ubezpieczenie obejmuje zarówno ubezpieczonego, jak i współuczestników oraz osoby bliskie, co zapewnia kompleksową ochronę w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń.

Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie podróżne?

Wybierając ubezpieczenie podróżne, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów:

 • Zakres ubezpieczenia: Upewnij się, że polisa obejmuje wszystkie kluczowe aspekty, takie jak koszty leczenia, ochrona bagażu, anulowanie podróży i odpowiedzialność cywilna.
 • Suma ubezpieczenia: Sprawdź, jakie są maksymalne kwoty odszkodowania i czy będą one wystarczające w razie poważnych problemów.
 • Wyłączenia i ograniczenia: Zapoznaj się dokładnie z warunkami umowy, aby wiedzieć, jakie sytuacje nie są objęte ubezpieczeniem.
 • Koszt polisy: Porównaj oferty różnych ubezpieczycieli, ale pamiętaj, że najtańsza opcja nie zawsze jest najlepsza.

Podsumowując, ubezpieczenie podróżne to niezbędny element każdej podróży. Zapewnia bezpieczeństwo, ochronę finansową i spokój ducha, co pozwala w pełni cieszyć się każdą przygodą. Nie warto oszczędzać na swoim bezpieczeństwie - inwestycja w dobrą polisę może okazać się bezcenna w trudnych chwilach.

Sprawdź więcej informacji na temat ubezpieczenia podróży!

Serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu zakupienia polisy ubezpieczeniowej:

Powrót do listy aktualności
Rzetelna firma