Ciao walizka, czyli o nowym systemie nadawania bagażu

29-05-2017

Ciao walizka

Pokwitowanie bagażowe


Zaraz po nadaniu bagażu, przy stanowisku odprawy lub w samoobsługowym automacie do odprawy, można łatwo wywołać pokwitowanie bagażowe poprzez mobilną kartę pokładową na smartfonie. Pokwitowanie bagażowe jest podstawą do odszukania bagażu w przypadku jego opóźnienia lub zagubienia. Jeśli pokwitowanie zostało wyświetlone przynajmniej raz, będzie ono zapisane w aplikacji tak, aby w każdej chwili można było do niego wrócić.


Status bagażu
W każdej chwili można sprawdzić, gdzie znajduje się bagaż. Poprzez link w mobilnej karcie pokładowej szybko i wygodnie poznasz status, na jakim jest ładowanie Twojego bagażu.


Informacja o taśmociągu bagażowym
Po wylądowaniu otrzymasz powiadomienie, z informacją na której karuzeli bagażowej znajduje się Twój bagaż. Serwis ten jest dostępny na lotniskach we Frankfurcie w Monachium, Stuttgarcie i Mediolanie.


HomeTag
Zamiast przyczepiać przywieszkę do bagażu podczas odprawy na lotnisku, można odprawić bagaż jeszcze w domu. Opcja dostępna jest na wybranych trasach.
Innowacyjne rozwiązanie – RIMOWA Electronic Tag

Poznaj nowy i wygodny sposób odprawy. Dzięki RIMOWA Electronic Tag możesz łatwo i wygodnie – z domu lub będąc w podróży - oznaczyć swój bagaż niezbędną zawieszką bagażową – czyniąc to w pełni elektronicznie.

Wszystko, co jest do tego potrzebne to aplikacja Lufthansy (obecnie dostępna jedynie na sprzęt z systemem iOS) i odpowiednio wyposażona walizka - RIMOWA Smart bag. Dzięki temu bagaż można odprawić poprzez aplikację (w głównym menu, pod „Mój bagaż”, poprzez rozwijane menu Twojego najbliższego rejsu lub poprzez mobilną kartę pokładową) i po prostu sprawnie i szybko oddać go na lotnisku.

RIMOWA Electronic Tag jest obecnie dostępna jedynie poprzez aplikację Lufthansy na systemy operacyjne iOS.

 

Powrót do listy aktualności