Podróż z dzieckiem samolotem może być bardzo komfortowa!

01-02-2024

Jak zaplanować wycieczkę do USA?

21-11-2023

Wrażenia z Wyspy Wiecznej Wiosny: Odkrywanie Uroków Madery

29-10-2023

Odoczynek na Roztoczu w ArcheSiedlisko w Typin

27-06-2023

Doha MICE Fam Trip - relacje od naszej specjalistki ds. rezerwacji hotelowych

17-05-2023

Królowa Kefalonia - relacje z podróży

08-05-2023

FAM Trip AYT - relacje z wyjazdu do Turcji

19-12-2022

Co to jest zrównoważone paliwo lotnicze?

11-08-2022

Czym jest ślad węglowy?

11-05-2022

Wczasy w Dominikanie - relacje z podróży

24-02-2022

Narty w Polsce – najlepsze lokalizacje

14-01-2022

Folwark Zalesie, czyli wizyta w oazie spokoju

01-10-2021

Kreta - relacja z podróży

16-08-2021

Turcja – raj dla dzieci

14-07-2021

Amsterdam w czasach pandemii

13-07-2021

Jak zaplanować wycieczkę do USA?

Ostatnia aktualizacja: 21-11-2023
Udostępnij

W związki z otwarciem granic USA już 8 listopada, wiele osób powróciło do swoich planów odbycia podróży, która niejednokrotnie jest wynikiem kilkuletnich przemyśleń i przygotowań. A często jest zwieńczeniem wcześniejszych wojaży i poznawania świata.
 

Niezależnie od podejścia i długości planowania, podróż do Stanów Zjednoczonych to emocjonujące przeżycie. Jedni wracają do miejsc, w których zakochali się już w młodości, podczas studenckich wyjazdów, inni chcą doświadczyć emocji znanych im dotąd z filmów czy książek.

Jeżeli chcemy dotrzeć tylko w konkretne miejsce i na nim się skupić, zaplanowanie podróży będzie łatwiejsze. Jeśli jednak, biorąc pod uwagę długość i koszt lotu, chcemy poświęcić na pobyt nieco więcej czasu i zwiedzić większy obszar kraju, tu już trzeba się zastanowić, które atrakcje będą dla nas najbardziej intrygujące.

Wybierając zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych możemy doświadczyć atrakcji w trzech stanach, w których znajdziemy gorące słońce, cudowne widoki i niezwykłe przeżycia kulturalno-rozrywkowe. W naszym zasięgu będzie Kalifornia, Nevada, Hawaje. To właśnie tutaj odwiedzisz Uniwersal Studios, stracisz głowę w Las Vegas, zanurzysz się w krystalicznych wodach Hawajów, odpoczniesz na owianej legendą plaży Waikiki. Zapewne  niejeden dzień poświęcisz na pobyt w Mieście Aniołów – Los Angeles. Jego najsłynniejsza dzielnica, Hollywood, przyciągnie Cię aleją The Walk of Fame z 2400 gwiazdami sław kina.

A może marzycie o pobycie w wielkich, nowoczesnych metropoliach, mieszance kultur i narodowości. O miejscach styku centrów politycznych świata i wielkiego biznesu? A to wszystko w otoczeniu współczesnej architektury i sztuki, mającej zasadniczy wpływ na kreacje wielkich artystów. Wówczas polecamy odwiedzić wschodnie wybrzeże i Miami. Nowy York, Filadelfia, Waszyngton, plaże Florydy to punkty obowiązkowe przy wyborze tej części Stanów.

Trzecia propozycja jest zdecydowanie dla osób chcących poczuć dreszcz emocji, ale już nie w świecie rozrywki, a podczas obcowania z najdzikszą przyrodą. Zobacz i przeżyj ogrom Wielkiego Kanionu, przeraź się w Dolinie Śmierci, ulegnij fascynacji siłami natury w Kanionie Antylopy. Twarzą w twarz z naturą staniesz również w Parku Narodowym Zion i w Monument Valley. Dodatkowo wyprawę po najpiękniejszych parkach USA możesz połączyć z odpoczynkiem na kalifornijskich plażach.

Jesteśmy bardzo ciekawi czy podróż do USA wciąż przed Wami czy już możecie podzielić się z nami swoimi doświadczeniami? Jakie są Wasze najpiękniejsze wspomnienia? Zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym.

Formularz komentarzy

* Wymagane jest wypełnienie wszystkich oznaczonych pól

Rzetelna firma