SAMOLOT LOT-U W BARWACH FIRMY KROSNO GLASS S.A.

01-09-2023

Boeing 737 MAX 8 o rejestracji SP-LVK 9 lipca wykonał pierwsze rejsy po otrzymaniu nowych barw. Specjalne malowanie upamiętnia 100-lecie firmy Krosno i stanowi część obchodzonej okrągłej rocznicy.

Jubileuszowa grafika została zaprojektowana przez Khrystynę Patsak z Krosno Glass. Całość projektu utrzymana jest w kolorystyce złoto-czarnej i stylistyce urodzinowej kolekcji KROSNO „Celebration”. Na kadłubie widnieje napis "100 years Krosno", który jest podpisany maksymą "Brilliance in glass since 1923". Na stateczniku pionowym umieszczona jest postać hutnika szkła wraz z napisem "Krosno Glass - Handcrafted in Krosno".

SAMOLOT LOT-U W BARWACH FIRMY KROSNO GLASS S.A.
Samolot malowany był w lakierni w irlandzkim Shannon. Do tego celu zużyto 35 litrów certyfikowanej złotej farby, która została dostosowana do nadzwyczajnych warunków atmosferycznych.

Już wcześniej, w czerwcu tego roku linie LOT ogłosiły długofalową współpracę z Krosno Glass. W najbliższych tygodniach szkło polskiego producenta trafi na pokłady samolotów w klasach Biznes i Premium Economy. Na pokładach PLL LOT pojawi się specjalna szklanka, która wzornictwem nawiązuje do lat 20' XX wieku – okresu powstania firmy. Projekt doskonale prezentuje jak z połączenia tradycyjnego wzornictwa i nowoczesnych technik wykonania może powstać coś wyjątkowego.
Kooperacja tych dwóch znanych polskich firm przyciągnie uwagę wielu podróżnych na świecie, ponieważ produkty Krosno Glass dotrą do ponad 100 portów lotniczych w Ameryce Północnej, Azji, Afryce i Europie.
 

Bilety lotnicze do nabycia za naszym pośrednictwem.

rezerwacje@whynottravel.pl  

Powrót do listy aktualności
Rzetelna firma