Nowe Udogodnienia Lotnisku Chopina: Paczkomat® i Kapsuły do Spania

24-08-2023

Na Lotnisku Chopina w Warszawie, podróżujący mają teraz dostęp do dwóch nowych udogodnień, które znacząco poprawiają komfort i praktyczność ich podróży. Wprowadzenie urządzenia Paczkomat® firmy InPost oraz innowacyjnych kapsuł do spania stanowi przełomowe rozwiązanie, które przynosi korzyści zarówno pasażerom oczekującym na przesiadkę, jak i tym, którzy muszą zmierzyć się z niespodziewanymi problemami z bagażem.

Urządzenie Paczkomat® – Pierwsze Rozwiązanie w Europie na Lotnisku Chopina

Jest to pierwsza taka inicjatywa nie tylko w Polsce, ale również w skali całej Europy. Dzięki współpracy z firmą InPost, pasażerowie, którzy nieświadomie mieli w bagażu przedmioty nieprzechodzące kontroli bezpieczeństwa, teraz mają możliwość skorzystania z urządzenia Paczkomat®. To szczególnie przydatne, gdy w bagażu podręcznym znajdują się przedmioty, które są dla podróżnych ważne, a które zgodnie z przepisami nie mogą zostać przewiezione.

Urządzenie Paczkomat® – Pierwsze Rozwiązanie w Europie na Lotnisku Chopina

Źródło: Lotnisko Chopina

Dotąd takie przedmioty były albo pozostawiane na lotnisku, albo nadawane w bagażu rejestrowanym, co wiązało się z dodatkowymi formalnościami. Urządzenie Paczkomat® rozwiązuje ten problem, pozwalając podróżnym na bezpieczne i sprawne wysłanie takiego przedmiotu pod wskazany adres. Anna Dermont, rzeczniczka Lotniska Chopina, podkreśla, że inicjatywa ta wynika z chęci zaspokojenia potrzeb pasażerów, którzy z różnych powodów mogą znaleźć się w takiej sytuacji.

Urządzenie Paczkomat® mieści się w rejonie przejścia Fast Track, w obszarze kontroli bagażu E na Lotnisku Chopina. Kiedy pasażer natrafia na przedmiot niedozwolony w bagażu podręcznym, personel kontroli bezpieczeństwa umieszcza go w worku strunowym i kieruje podróżnika do przejścia Fast Track. Tam, po dokonaniu opłaty za usługę, pasażer pakuje przedmiot w odpowiedniej wielkości karton i deponuje go w urządzeniu Paczkomat®.

Usługa wysyłki jest dostępna poprzez aplikację InPost Mobile i obejmuje jedynie przesyłki krajowe lub międzynarodowe do innego paczkomatu lub wskazanego adresu. Dzięki temu, podróżujący mogą spokojnie przejść kontrolę bezpieczeństwa w strefie Fast Track, bez obawy o opóźnienia przed odlotem.

Kapsuły do Spania – Komfortowy Odpoczynek na Lotnisku Chopina

Kolejnym istotnym udogodnieniem na Lotnisku Chopina są kapsuły do spania, stanowiące idealne rozwiązanie dla podróżnych z długim czasem oczekiwania na przesiadkę lub dla tych, którzy muszą spędzić noc na lotnisku. Ta nowatorska inicjatywa, która zdobyła popularność w wielu portach na całym świecie, teraz dostępna jest również w Warszawie.

Kapsuły do Spania – Komfortowy Odpoczynek na Lotnisku Chopina
Źródło: Lotnisko Chopina

Kapsuły do spania to odpowiedź na potrzeby pasażerów, którzy z różnych powodów nie mogą opuścić terminalu lotniczego, a tradycyjny nocleg w hotelu nie wchodzi w grę. Stąd też decyzja o umieszczeniu tych urządzeń w strefie non-Schengen. Anna Dermont podkreśla, że wprowadzenie kapsuł do spania ma na celu podniesienie komfortu oczekiwania na przesiadkę.

W obszarze gate'ów autobusowych 1N-2N, w strefie non-Schengen, dostępnych jest cztery kapsuły do spania oraz dwa fotele z funkcją masażu. Na początku usługa będzie dostępna w godzinach nocnych, od 19:00 do 7:00, jednak w planach jest rozszerzenie dostępności na całą dobę. Koszt korzystania z kapsuły wynosi 60 zł za godzinę, 110 zł za dwie godziny, a każda kolejna godzina to dodatkowe 40 zł. W cenie użytkowania, pasażer otrzymuje także opaskę na oczy, zatyczki do uszu, kapcie oraz poduszkę. Dodatkowo, osoby korzystające z noclegu w kapsule mogą skorzystać z bezpłatnych 10 minut masażu na fotelu.

Dzięki wprowadzeniu tych nowych udogodnień, Lotnisko Chopina stawia na wyjątkowy komfort i zadowolenie podróżnych, eliminując część związanych z podróżą niedogodności. Paczkomat® oraz kapsuły do spania stanowią ważny krok w kierunku ułatwienia podróży pasażerom, niezależnie od okoliczności i długości oczekiwania na lotnisku.

 

Źródło: Lotnisko Chopina

Powrót do listy aktualności
Rzetelna firma