Dlaczego warto ubezpieczyć się na wyjazd?

17-08-2023

Ubezpieczenie turystyczne to niezbędny element każdej podróży, zarówno tej w celach wypoczynkowych, jak i służbowych. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na weekend do Florencji, czy na urlop na Zanzibarze, warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i spokój. W tym artykule przedstawimy Ci kilka powodów, dla których warto wykupić ubezpieczenie turystyczne, oraz zaproponujemy Ci ofertę jednego z najlepszych towarzystw ubezpieczeniowych na rynku - SIGNAL IDUNA.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne to ochrona przed różnymi ryzykami podczas podróży, takimi jak choroba, wypadek, utrata bagażu, odwołanie rezerwacji czy szkoda na osobie trzeciej. Ubezpieczenie turystyczne może Ci zaoszczędzić wiele stresu, kłopotów i pieniędzy w razie nieprzewidzianych sytuacji.

Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać?

Na rynku istnieje wiele ofert ubezpieczeń turystycznych, ale nie wszystkie są takie same. Ważne jest, aby wybrać takie ubezpieczenie, które będzie dopasowane do Twoich potrzeb, celu podróży i budżetu. Niektóre kwestie, na które warto zwrócić uwagę to:

  • Zakres ochrony - czy obejmuje on wszystkie ryzyka, które chcesz zabezpieczyć? Czy zawiera on dodatkowe opcje, takie jak ubezpieczenie sportów ekstremalnych, pracy fizycznej za granicą czy zwierząt domowych?
  • Suma ubezpieczenia - czy jest ona wystarczająca do pokrycia ewentualnych kosztów leczenia, transportu czy odszkodowań? Czy jest ona dostosowana do kraju docelowego?
  • Warunki ubezpieczenia - czy są one jasne i przejrzyste? Czy zawierają one wykluczenia lub ograniczenia odpowiedzialności? Czy są one zgodne z prawem?
  • Cena ubezpieczenia - czy jest ona adekwatna do zakresu ochrony? Czy oferuje ona korzystne rabaty lub pakiety rodzinne?

Jeśli szukasz ubezpieczenia turystycznego, które spełni wszystkie te kryteria, polecamy Ci ofertę SIGNAL IDUNA.

Co oferuje SIGNAL IDUNA?

SIGNAL IDUNA to jedno z największych i najbardziej renomowanych towarzystw ubezpieczeniowych w Europie. Jego historia sięga ponad 100 lat i opiera się na solidnych fundamentach wzajemności i zaufania. SIGNAL IDUNA oferuje swoim Klientom szeroki zakres ubezpieczeń indywidualnych i grupowych, w tym ubezpieczenia turystyczne.

Ubezpieczenie turystyczne SIGNAL IDUNA to kompleksowa ochrona dla osób podróżujących w celach turystycznych lub biznesowych. Możesz wybrać spośród kilku rodzajów ubezpieczenia, w zależności od częstotliwości i charakteru Twoich wyjazdów:

  • Bezpieczne Podróże - to ubezpieczenie dla osób, które wyjeżdżają za granicę sporadycznie lub jednorazowo. Obejmuje ono podstawową ochronę kosztów leczenia, ratownictwa, assistance, pomocy prawnej i następstw nieszczęśliwych wypadków. Możesz je rozszerzyć o dodatkowe opcje, takie jak ubezpieczenie bagażu, odpowiedzialności cywilnej, sportów zimowych czy zwierząt domowych.
  • Bezpieczne Podróże MULTITRIP - to ubezpieczenie dla osób, które często wyjeżdżają za granicę. Obejmuje ono ochronę na okres 6 lub 12 miesięcy i zapewnia Ci spokój podczas każdego wyjazdu. Zawiera ono takie same elementy jak Bezpieczne Podróże, z możliwością ich rozszerzenia.
  • SIGNAL IDUNA CARD - to ubezpieczenie dla młodych i aktywnych osób od 5 do 30 roku życia. Obejmuje ono ochronę przez cały rok już od 74 zł. Pokrywa ono koszty leczenia za granicą (również związane z uprawianiem sportów i zachorowaniem na COVID-19), pomaga w przypadku szkód wyrządzonych osobom trzecim i innych zdarzeń losowych.
  • Ubezpieczenie kosztów imprezy turystycznej Bezpieczne Rezerwacje - to ubezpieczenie dla osób, które martwią się o pieniądze, które trzeba zainwestować w podróż. Zwraca ono koszty w przypadku odwołania lub przerwania imprezy turystycznej, anulowania biletu podróżnego lub noclegu. Obejmuje ono również ochronę w przypadku następstw chorób przewlekłych, zachorowania na COVID-19, a nawet konieczności poddania się kwarantannie czy izolacji.
  • NNW w podróży - to ubezpieczenie dla osób, które oczekują ochrony podczas podróży po Polsce lub Polsce i pasie przygranicznym. Pokrywa ono koszty związane z uszczerbkiem na zdrowiu podczas uprawiania sportów wysokiego ryzyka oraz sportów zimowych (bez dodatkowych zwyżek składki), a także koszty rehabilitacji związanej z nieszczęśliwym wypadkiem podczas podróży.

Jeśli chcesz skorzystać z oferty SIGNAL IDUNA, możesz skontaktować się z nami. Grupa Why Not TRAVEL jest agentem SIGNAL IDUNA.

 Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

 

 

Powrót do listy aktualności
Rzetelna firma