Diwali – hinduskie święto na pokładach samolotów Emirates

03-11-2023

Już od 9 do 15 listopada na pokładach samolotów oraz w poczekalniach lotniskowych Emirates świętowany będzie hinduski festiwal światła. Z tej okazji na trasach z oraz do Indii, a także w wybranych portach lotniczych w strefie Emirates serwowane będą specjalne przysmaki Diwali.

Przewoźnik Emirates wspiera różnorodność kulturową swoich podróżnych, regularnie włączając się w obchody poszczególnych świąt, począwszy od muzułmańskiego Eid, przez Boże Narodzenie, Święto Dziękczynienia, aż po Chiński Nowy Rok. Z okazji Diwali, pasażerowie podróżujący do i z miast takich jak: Ahmadabad, Bengaluru, Koczin, Ćennaj, Nowe Delhi, Hajdarabad, Thiruvananthapuram, Kolkata czy Bombaj podczas oczekiwania na lotniskach będą mieli okazję spróbować tradycyjnych potraw, wyśmienitych słodyczy Diwali, a także specjalnych koktajli i mocktaili nawiązujących do hinduskiego święta.

Linie lotnicze Emirates przywołują ducha DiwaliNa wspomnianych trasach pasażerowie klasy ekonomicznej oraz ekonomicznej Premium do gorącego posiłku otrzymają tradycyjny słodki przysmak. Motichoor Laddu, czyli pyszne, pulchne kulki z mąki, smażone w głębokim tłuszczu i gotowane na wolnym ogniu w słodkiej mieszance kardamonu i szafranu, są jednym z najpopularniejszych słodyczy w Indiach. Natomiast pasażerowie pierwszej i biznes klasy otrzymają pista roll, słodki wyrób z mielonych orzechów nerkowca o konsystencji przypominającej cukierki typu krówka, wzbogacony przyprawami, pistacjami i jadalnymi liśćmi srebra.

W trakcie lotu pasażerowie będą mieć możliwość zapoznać się z kinem Bollywood, wybierając spośród setek pozycji dostępnych w światowej klasy systemie rozrywki pokładowej ice. Na liście dostępnych będzie aż 260 indyjskich filmów, w tym nowości, klasyczne filmy Bollywood oraz indyjskie filmy regionalne. Podróżni będą mogli również obejrzeć hity kinowe, takie jak „Bholaa”, „Drishyam 2”, „Rocketry: The Nambi Effect” oraz bardzo wyczekiwany film „Kantara”. Wśród propozycji znajdzie się także specjalna kolekcja filmów produkcji Yash Raj Films, słynącej z romansów. Dodatkowo na pokładzie będzie można oglądać teledyski Yash Raj w indyjskiej telewizji, a także wybierać spośród ponad 30 albumów i playlist indyjskiej muzyki.

Emirates jest jednym z przykładów linii lotniczych, które aktywnie promują i wspierają różnorodność kulturową w swojej działalności.
 

Bilety lotnicze do nabycia za naszym pośrednictwem.

rezerwacje@whynottravel.pl  

Powrót do listy aktualności
Rzetelna firma