Styczeń przyniósł rekordowe wyniki dla lotniska w Jasionce

13-02-2024

Najnowsze statystyki z portu lotniczego Rzeszów-Jasionka donoszą, że styczeń 2024 roku był najlepszym pierwszym miesiącem w jego historii. Niemal 62 tysiące pasażerów skorzystało z usług lotniska, co oznacza wzrost o 7 procent w porównaniu z poprzednim rekordem z ubiegłego roku.

Styczeń przyniósł rekordowe wyniki dla lotniska w Jasionce

Grafika: Łukasz Ożóg, Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

 

To świetne otwarcie roku i bardzo dobry prognostyk na kolejne miesiące – mówi Adam Hamryszczak, prezes lotniska Rzeszów-Jasionka.

W styczniu najwięcej podróżnych, blisko 28 tysięcy, skorzystało z oferty linii lotniczych Ryanair, które obsługują trasy do takich destynacji jak Londyn (Luton i Stansted), Manchester, Bristol, East Midlands oraz Dublin. LOT z kolei przewiózł ponad 14 tysięcy pasażerów do Warszawy lub Mediolanu, a czartery (głównie do Egiptu) zapełniły ponad 4 tysiące miejsc. Podróżni wybierali również loty Wizz Air (do Rzymu) i Lufthansy (do Monachium). Najpopularniejszymi kierunkami okazały się Warszawa, Londyn i Dublin.

Na sezon letni przygotowano kilkanaście kierunków regularnych i czarterowych z Jasionki. Ryanair planuje rozszerzyć swoją ofertę o trasy do hiszpańskiego Alicante i chorwackiego Zadaru, a LOT wprowadzi powrotną trasę do Nowego Jorku/Newark (USA) oraz krajową do Gdańska. Lufthansa zaoferuje dodatkowy lot dziennie do Monachium, a Wizz Air umożliwi weekendowe wypady do Rzymu (rejsy w piątki i poniedziałki). Dodatkowo biura podróży zapewnią czartery do słonecznych kierunków, w tym nowości - Izmir i Majorkę.

Rok 2023 zakończył się dla portu lotniczego w Jasionce fantastycznym wynikiem - ponad milion obsłużonych pasażerów.

 

Źródło: Port Lotniczy Rzeszów Jasionka

 

Powrót do listy aktualności
Rzetelna firma