PLL LOT przewiezie uczestników Igrzysk Europejskich 2023

01-06-2023

7 czerwca 2021 r. Polskie Linie Lotnicze LOT podpisały umowę z Polskim Komitetem Olimpijskim, w ramach której na pokładach przewoźnika przylecą do Małopolski uczestnicy Igrzysk Olimpijskich 2023.

We współpracy z Polskim Komitetem Olimpijskim LOT przywiezie do Krakowa i Katowic zawodników, a także drużyny aż z 56 miast całej Europy.

„LOT jako narodowy przewoźnik od lat towarzyszy polskim sportowcom. W ramach współpracy  z Polskim Komitetem Olimpijskim jesteśmy Oficjalnym Przewoźnikiem Polskiej Kadry Olimpijskiej. Wszyscy w PLL LOT jesteśmy dumni, że medale olimpijskie wracają do Polski właśnie na naszych pokładach. W ramach oferty #LOTdlaSportu chcemy zaproponować drużynom i ich sztabom,  jak również kibicom możliwość komfortowego dotarcia na ważne wydarzenia sportowe.” – mówi Rafał Milczarski, Prezes Zarządu LOT

PLL LOT przewiezie uczestników Igrzysk Europejskich 2023

III Igrzyska Europejskie odbędą się w dniach 21 czerwca – 2 lipca 2023 r. Gospodarzami Igrzysk jest Małopolska oraz Miasto Kraków. Jest to największa multidyscyplinarna impreza sportowa w Europie – która po raz pierwszy organizowana będzie na terenie Unii Europejskiej. Wydarzenie organizowane jest co 4 lata, w którym udział bierze 50 reprezentacji krajów europejskich. Program Igrzysk przewiduje około 28-30 dyscyplin, wśród których co najmniej 24-26 będzie sportami olimpijskimi.

„Cieszę się, że podczas III Igrzysk Europejskich będziemy współpracować z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT – naszym wieloletnim i zaangażowanym w sport Partnerem oraz Oficjalnym Przewoźnikiem Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. Jestem przekonany, że Igrzyska Europejskie będą świetną okazją do odwiedzenia Polski oraz pokazania możliwości, sukcesów i promocji naszego kraju w Europie.  Ze sportowego punktu widzenia istotne jest to, że nasi sportowcy - przed polską publicznością - będą mogli zdobywać kwalifikacje do Igrzysk XXXIII Olimpiady Paryżu 2024” – podkreśla Andrzej Kraśnicki, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Na tą okazję samolot Boeing 737 MAX 8 otrzymał malowanie promujące Igrzyska Europejskie 2023. Maszyna o znakach SP-LVH trafiła do Polski na początku roku, lecz dopiero w ostatnim czasie wzbiła się w powietrze z pasażerami, realizując inauguracyjny lot z Lotniska Chopina do Antalyi.

W kolejnych dniach MAX 8 odwiedzi też Kraków, Bodrum, Poznań, Izmir, Brukselę, Tel Awiw, Barcelonę, Kopenhagę, Dubrownik i Tbilisi.

PLL LOT przewiezie uczestników Igrzysk Europejskich 2023

fot. Rafał Priszkowski

 

Bilety lotnicze do nabycia za naszym pośrednictwem.

rezerwacje@whynottravel.pl  

Powrót do listy aktualności
Rzetelna firma