Kampania "Daj życie" - powód do dumy w Krajowym Dniu Transplantacji

26-01-2023

Dziś obchodzimy święto polskich transplantologów! Jest to dla nas okazja do świętowania, gdyż od lat Grupa Why Not TRAVEL jest mecenasem Polskiej Transplantologii.

Losy polskiej transplantologii sięgają 26 stycznia 1966, kiedy to odbył się pierwszy udany przeszczep nerki od zmarłego dawcy. Dla upamiętnienia tego wydarzenia obchodzony jest w naszym kraju Dzień Transplantacji.

W 2022 roku Stowarzyszenie Unia Medycyny Transplantacyjnej we współpracy z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus w Warszawie - przystąpiło do realizacji kampanii informacyjno-edukacyjnej „Daj życie”. Cieszymy, się że Grupa Why Not TRAVEL mogła uczestniczyć w tym wydarzeniu jako partner logistyczny - jest to dla nas POWÓD DO DUMY.

Kampania "Daj życie" - powód do dumy w Krajowy Dniu Polskiej Transplantacji

Głównym celem tej inicjatywy jest promowanie dawstwa narządów i tkanek w podmiotach leczniczych województwa mazowieckiego, ale także szerokie szkolenie kadr medycznych (lekarzy, pielęgniarek, koordynatorów transplantacyjnych).

Kampania "Daj życie" - powód do dumy w Krajowy Dniu Polskiej Transplantacji

W ramach realizacji kampanii „Daj życie”, współfinansowanej z budżetu samorządu województwa mazowieckiego, Stowarzyszenie Polska Unia Medycyny Transplantacyjnej przeprowadziła 7 szkoleń w mazowieckich szpitalach.

Program każdego szkolenia „Daj życie” składał się z dwóch części.
W części pierwszej - teoretycznej szkolenie skierowanie było na rozwój umiejętności zawodowych i zdobywanie wiedzy specjalistycznej. Cześć druga miała charakter warsztatów, służących rozwojowi „kompetencji miękkich” takich jak komunikacja interpersonalna, umiejętność radzenia sobie ze stresem, łączenie wiedzy teoretycznej z praktyką itd.

Dodatkowo stworzono przewodnik „Koordynacja krok po kroku”. Opracowany z myślą o koordynatorach transplantacyjnych kompedium, który w prosty sposób opisuje wszystkie etapy procesu dawstwa narządów - od diagnostyki śmierci mózgu, przez autoryzację do pobrania narządów i tkanek, od zmarłego dawcy.

Pozytywny odbiór szkoleń „Daj życie” utwierdza nas w przekonaniu, że warto uczestniczyć w takich projektach!

 

Źródło: WUM

Powrót do listy aktualności
Rzetelna firma