Emirates wycofuje papierowe karty pokładowe

24-05-2023

Linie Emirates od 15 maja br. wymagają od większości pasażerów odlatujących z Dubaju mobilnych kart pokładowych zamiast wersji papierowej. Ale będą jednak wyjątki od tego.

Pasażerowie odprawiający się w Terminalu 3 otrzymają mobilną kartę pokładową pocztą elektroniczną lub SMS-em. Podróżni, którzy będą dokonywać odprawy online, mogą dodać kartę pokładową do swojego Apple Wallet lub Google Wallet albo pobrać ją z aplikacji Emirates. Potwierdzenie nadania bagażu rejestrowanego jest również wysyłane pocztą elektroniczną do pasażerów lub dostępne w aplikacji Emirates App.

Dzięki takiej inicjatywie będzie można znacznie ograniczyć marnowanie papieru, a jednocześnie pasażerowie odlatujący z Dubaju będą mogli w wygodny i szybki sposób dokonać cyfrowej odprawy. To rozwiązanie zmniejsza również ryzyko utraty lub zaginięcia karty pokładowej, zapewniając pasażerom spokojny lot.

 

Emirates wycofuje papierowe karty pokładowe

Dla niektórych pasażerów nadal może być wymagane wydrukowanie papierowej karty pokładowej,  na przykład w przypadku podróży:

  • z niemowlętami
  • osób niepełnoletnich bez opieki
  • pasażerów wymagających specjalnej pomocy
  • pasażerów, którzy mają zapewnione loty innymi liniami lotniczymi
  • wszystkich pasażerów podróżujących do USA

"Miliony pasażerów Emirates już korzystają z wygody, jaką daje cyfrowa podróż. Oprócz wygodnej odprawy i zarządzania planem podróży, osoby korzystające z aplikacji Emirates mogą również uzyskać wcześniejszy dostęp do cyfrowego menu, a także zaplanować i wybrać swoje ulubione filmy, programy telewizyjne lub playlisty muzyczne. Po wejściu na pokład samolotu lista odtwarzania może zostać od razu zsynchronizowana z systemem ice, co pozwoli zaoszczędzić czas i ułatwi rozpoczęcie lotu dzięki ulubionej rozrywce" - informuje linia lotnicza.

 

Bilety lotnicze do nabycia za naszym pośrednictwem.

rezerwacje@whynottravel.pl  

Powrót do listy aktualności
Rzetelna firma