Emirates: Pionier Zrównoważonego Lotnictwa

22-05-2024

Linie Emirates na Czele Zrównoważonego Lotnictwa na Heathrow

Linie Emirates zrewolucjonizowały sposób funkcjonowania sektora lotniczego, podpisując historyczną umowę zakupu zrównoważonego paliwa lotniczego z Shell Aviation na lotnisku Heathrow w Londynie. Przewoźnik otrzymał dostawy ponad 3000 ton czystego paliwa SAF, które będzie używane w części swoich lotów na brytyjskim lotnisku, stanowiąc tym samym największą tego typu transakcję w historii linii lotniczych.

Zgodnie z umową, Emirates uczestniczy w motywacyjnym programie płac SAF na lotnisku Heathrow, co zapewnia dostępność paliwa za przystępną cenę. Program ten jest kluczowym elementem strategii linii lotniczych w kierunku zrównoważonego rozwoju, a także wsparciem dla inicjatyw rządowych związanych z ekologią.

Niezwykle istotne jest, że linie Emirates zobowiązały się do skrupulatnego monitorowania wpływu SAF na środowisko oraz raportowania efektów ekologicznych tego paliwa. Dostawy SAF będą odpowiednio wprowadzone do infrastruktury lotniska Heathrow oraz silników odrzutowych samolotów, co pozwoli na redukcję emisji dwutlenku węgla o nawet 80% w porównaniu z tradycyjnymi paliwami.

Emirates od dawna angażuje się w rozwój ekologicznych praktyk w sektorze lotniczym, a współpraca z Shell Aviation jest kolejnym krokiem w realizacji tego celu. Przewoźnik planuje rozszerzyć swoje działania na inne kluczowe lotniska, takie jak Changi w Singapurze, co umożliwi dalsze zwiększenie udziału zrównoważonych paliw w globalnym transporcie lotniczym.

Rozwój zrównoważonych praktyk paliwowych jest nie tylko ważny z punktu widzenia ochrony środowiska, ale także stanowi istotny element strategii biznesowej linii lotniczych w kontekście rosnącej świadomości ekologicznej społeczeństwa.

Emirates i Shell Aviation w służbie ekologiiEmirates: Partner w Badaniach nad Zrównoważonym Lotnictwem

Linie Emirates nawiązały współpracę z Aviation Impact Accelerator (AIA) na Uniwersytecie Cambridge, zobowiązując się do finansowania badań nad redukcją emisji w lotnictwie. Jest to pierwsza inwestycja Emirates w ramach Funduszu Zrównoważonego Rozwoju o wartości 200 mln dolarów, dedykowanego projektom badawczo-rozwojowym.

AIA, współprowadzona przez Whittle Laboratory i Institute for Sustainability Leadership (CISL), skupia międzynarodowych ekspertów, którzy opracowują narzędzia i systemy wspierające zrównoważony rozwój lotnictwa. Emirates, jako partner przemysłowy, będzie aktywnie uczestniczyć w warsztatach i projektach mających na celu przyspieszenie działań na rzecz zerowej emisji CO2 w lotnictwie.

Emirates Sustainability Fund ma na celu wspieranie projektów badawczo-rozwojowych ukierunkowanych na zmniejszenie wpływu paliw kopalnych w lotnictwie komercyjnym. Fundusze będą wypłacane przez trzy lata uznanym na całym świecie organizacjom, start-upom i instytucjom akademickim pracującym nad rozwiązaniami w zakresie zaawansowanych technologii paliwowych, energetycznych i napędowych oraz innych rozwiązań ograniczających emisje. Przewoźnik współpracuje z ekspertami technicznymi w celu analizy potencjalnych możliwości. Wypłatami zarządza grupa Emirates ds. zrównoważonego rozwoju środowiska.

Dzięki tym inicjatywom, Emirates umacnia swoją pozycję lidera w dziedzinie zrównoważonego lotnictwa, angażując się zarówno w praktyczne wdrażanie SAF, jak i w badania nad przyszłościowymi rozwiązaniami redukującymi emisje. Przewoźnik kontynuuje swoją misję na rzecz ekologicznego lotnictwa, łącząc innowacje z odpowiedzialnością środowiskową.

 

Bilety lotnicze do nabycia za naszym pośrednictwem.

rezerwacje@whynottravel.pl  

Powrót do listy aktualności
Rzetelna firma