8 kierunków letnich Ryanair z lotniska w Jasionce, w tym nowa trasa do Alicante

16-02-2024

Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Polsce, 14 lutego 2024 r. ogłosiła swój bogaty rozkład na sezon letni 2024 dla portu lotniczego Rzeszów-Jasionka z nową trasą do Alicante. Osiem tras dostępnych tego lata będzie obejmować takie słoneczne kierunki jak Alicante i Zadar, a także popularne destynacje na city break, między innymi Dublin, Manchester czy Londyn.

Rozkład lotów Ryanair dla Rzeszowa w sezonie lato ‘24 to:

  • 8 tras: Alicante (Hiszpania), Zadar (Chorwacja), Dublin (Irlandia), Londyn Stansted i Luton, Manchester, East Midlands, Bristol (Wielka Brytania)
  • 1 nowa destynacja - Alicante (od 3 kwietnia)
  • kierunki idealne na wakacyjne weekendowe wypady - Zadar, Dublin, Manchester czy Londy

8 kierunków letnich RyanairAlicja Wójcik-Gołębiowska, Country Manager CEE & Baltics w Ryanair:

„Jako rzeszowska linia lotnicza nr 1 Ryanair ma przyjemność ogłosić niezwykle bogaty rozkład lotów z nową trasą do słonecznego Alicante. Obserwujemy stały wzrost zainteresowania naszymi trasami do i z Jasionki, co doprowadziło nas do zwiększenia naszej oferty do łącznie ośmiu tras, w tym do oferty takich słonecznych kierunków jak Alicante czy Zadar, albo idealnych miejsc na city break, jak Dublin, Manchester czy Londyn".

Bartosz Górski, wiceprezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka:

Ryanair jest od lat wiodącym i sprawdzonym przewoźnikiem dla naszego portu i stanowi obecnie jedną trzecią całego ruchu pasażerskiego. To prawie 340 tys. pasażerów obsłużonych w 2023 r. wśród rekordowego miliona i wierzymy, że ta liczba będzie rosła wraz z ofertą irlandzkiego przewoźnika. Cieszymy się z nowej trasy do Alicante, kontynuacji sezonowej trasy do Zadaru oraz utrzymania pozostałych kierunków, które pokazują wciąż znakomite obłożenia. Dla wszystkich zainteresowanych podróżami na lotniskowych social mediach organizujemy konkurs, w którym do wygrania są m.in. bilety na loty Ryanairem”.

Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka

Mamy wspólne ambicje na więcej kierunków oraz częstotliwości lotów. Jesteśmy gotowi na utworzenie bazy Ryanair w Jasionce, która byłaby dla lotniska ogromną szansą na dynamiczny rozwój, a dla mieszkańców Podkarpacia i okolic możliwością skorzystania ze znacznie bogatszej oferty tras regularnych i wakacyjnych”.

Nowe połączenie z hiszpańskim miastem będzie realizowane od 3 kwietnia. Loty do Alicante będą obsługiwały Boeingi 737-800.

Samoloty będą latać dwa razy w tygodniu:

  • w środy wylot z Hiszpanii o godz. 6.00, lądowanie w Jasionce o 9.20. Po 25-minutowym oczekiwaniu samolot poleci znów do Alicante, gdzie ma się znaleźć o 13.10
  • w soboty wylot z Hiszpani o godz. 6.05, lądowanie w Jasionce o 9.25. W drogę powrotną samolot ruszy 25 minut później, by na lotnisku Alicante-Elche wylądować o 13.15

Ryanair lata z podrzeszowskiego lotniska od października 2005 roku, obsługując w tym czasie prawie 5,5 mln pasażerów.

Bilety lotnicze do nabycia za naszym pośrednictwem.

rezerwacje@whynottravel.pl  

Powrót do listy aktualności
Rzetelna firma