Podróż z dzieckiem samolotem może być bardzo komfortowa!

01-02-2024

Jak zaplanować wycieczkę do USA?

21-11-2023

Wrażenia z Wyspy Wiecznej Wiosny: Odkrywanie Uroków Madery

29-10-2023

Odoczynek na Roztoczu w ArcheSiedlisko w Typin

27-06-2023

Doha MICE Fam Trip - relacje od naszej specjalistki ds. rezerwacji hotelowych

17-05-2023

Królowa Kefalonia - relacje z podróży

08-05-2023

FAM Trip AYT - relacje z wyjazdu do Turcji

19-12-2022

Co to jest zrównoważone paliwo lotnicze?

11-08-2022

Czym jest ślad węglowy?

11-05-2022

Wczasy w Dominikanie - relacje z podróży

24-02-2022

Narty w Polsce – najlepsze lokalizacje

14-01-2022

Folwark Zalesie, czyli wizyta w oazie spokoju

01-10-2021

Kreta - relacja z podróży

16-08-2021

Turcja – raj dla dzieci

14-07-2021

Amsterdam w czasach pandemii

13-07-2021

TOP 10 miejsc na podróż służbową

Ostatnia aktualizacja: 12-10-2016
Udostępnij

Polscy przedsiębiorcy jako kierunek podróży służbowej nadal najczęściej preferują Europę. Linie lotnicze Lufthansa dostrzegają natomiast znacznie większy popyt na podróże długodystansowe. Pokazujemy, które miejsca są najpopularniejsze na wyjazdy w interesach i dlaczego.

TOP 10 miejsc na podróż służbową

1. Bruksela

Najpopularniejszym kierunkiem podróży zagranicznych Polaków jest właśnie stolica Belgii, która jednocześnie jest stolicą Unii Europejskiej. To tutaj znajdują się wszelkie instytucje samorządowe i giełdy międzynarodowe. Jest to również duży ośrodek przemysłowy związany z wyrobem koronek, montażem samochodów (Citroën, Renault, Volkswagen), piwowarstwem, elektroniką.

2. Londyn

Nikogo nie dziwi numer 2 na naszej liście, gdyż stolica Wielkiej Brytanii jest jednym z największych centrów biznesowych na całym świecie. Londyńskie City skupia działalność handlowo-bankowo-ubezpieczeniową całej Wielkiej Brytanii. To tutaj znajdują się największe w Europie  giełdy papierów wartościowych, walutowych i paliw, Bank Anglii czy siedziba Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.

3. Paryż

Na trzecim miejscu znalazł Paryż jako centrum polityczno-biznesowe kraju. Stolica Francji jest bogata nie tylko w atrakcje turystyczne, czy architektoniczne, ale również oferuje duże możliwości dla przedsiębiorców . Największą dzielnicą biurowo-finansową jest La Défense. Miasto stało się siedzibą międzynarodowych koncernów i korporacji, m.in. Total, Société Générale czy Arcelor.

4. Niemcy

Tak wiele miast niemieckich jest wybieranych na podróż służbową, że postanowiliśmy przedstawić je łącznie jako czwarty top kierunek. Frankfurt nad Menem odwiedzany jest z powodu posiadania jednego z największych portów lotniczych Europy, ale też siedziby wielu instytucji finansowych, m.in. kilku dużych banków niemieckich, giełdy papierów wartościowych i Europejskiego Banku Centralnego. Monachium to z kolei największy ośrodek gospodarczy południa kraju. Oprócz banków i instytucji ubezpieczeniowych takich jak Munich Re i Allianz, swoje siedziby mają tu BMW, Siemens, MAN AG czy Osram. Odwiedzane w celach biznesowych są również Dortmund i Berlin.

5. Włochy

Z włoskich miast najpopularniejszymi stały się Rzym i Mediolan, jako stolice mody i bankowości są często odwiedzane przez Polaków, przyciągają biznesmenów z branży IT i bankowości. Włoskie miasta są również odwiedzane przez artystów i ludzi sztuki.

POZOSTAŁE KIERUNKI

Na liście mniej popularnych, ale również wybieranych kierunków znalazły się:

6. Kijów

7. Moskwa

8. Kopenhaga

Poza Europą pracownicy stawiali na:  

9. Stany Zjednoczone

10. Chiny

- Jeśli chodzi o zagraniczne podróże najpopularniejszym kierunkiem biznesowym są Niemcy i Wielka Brytania. Na dalsze i dłuższe podróże Polacy wybierają głównie Chiny i Stany Zjednoczone. Nasi klienci instytucjonalni tacy jak uczelnie czy ministerstwa najczęściej podróżują do Europy, ze względu na bliską współpracę z europejskimi ośrodkami naukowymi. Co ciekawe zauważyliśmy również wzrost podróży służbowych samolotem po Polsce. - dodaje Tomasz Świerk, Kierownik Działu Biletów Lotniczych Why Not TRAVEL.

 

A Tobie gdzie udało się ostatnio wybrać w podróż służbową? Opisz swoje top kierunki w komentarzu.

Formularz komentarzy

* Wymagane jest wypełnienie wszystkich oznaczonych pól

Rzetelna firma