Doha MICE Fam Trip - 1 część relacji od naszej specjalistki ds. rezerwacji hotelowych

17-05-2023

Królowa Kefalonia - relacje z podróży

08-05-2023

FAM Trip AYT - relacje z wyjazdu do Turcji

19-12-2022

Podróż z dzieckiem samolotem może być bardzo komfortowa!

18-08-2022

Co to jest zrównoważone paliwo lotnicze?

11-08-2022

Czym jest ślad węglowy?

11-05-2022

Wczasy w Dominikanie - relacje z podróży

24-02-2022

Narty w Polsce – najlepsze lokalizacje

14-01-2022

Jak zaplanować wycieczkę do USA?

29-10-2021

Folwark Zalesie, czyli wizyta w oazie spokoju

01-10-2021

Kreta - relacja z podróży

16-08-2021

Turcja – raj dla dzieci

14-07-2021

Amsterdam w czasach pandemii

13-07-2021

Urlop na Phuket dla zaszczepionych podróżnych

08-06-2021

Wzięliśmy udział w Study Tour w Zadarze w Chorwacji

01-06-2021

Sztuka pakowania walizki - cz. 2. Dodatki

Ostatnia aktualizacja: 07-10-2016
Udostępnij

Podróż biznesowa wymaga niewielkiej ilości bagażu, dlatego idealnym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą tylko niezbędnych rzeczy, w rozsądnej liczbie. Warto więc poważnie przemyśleć kwestię potrzebnych dodatków. Podajemy Wam wskazówki dotyczące profesjonalnego przygotowania walizki.

Sztuka pakowania walizki - Why Not TRAVEL, podróże służbowe

Odsyłamy Was także do pierwszej części cyklu, w której pisaliśmy o walizce i ubraniach w podróży służbowej: sztuka pakowania cz. 1 odzież.

Akcesoria i dodatki w podróży biznesowej

W trakcie wyjazdów służbowych akcesoria są naszym najlepszym przyjacielem.  Przygotowując walizkę do podróży często o nich zapominamy, więc przed wylotem upewnij się, że masz wszystkie z nich na swojej liście:

Obuwie - na krótkie wyjazdy biznesowe, polecamy zabranie ze sobą dwóch par eleganckich butów: w jednej parze podróżujemy, drugą układamy na samym dnie walizki. W przypadku kobiet, w walizce zawsze staramy się znaleźć miejsce dla szpilek (zawsze z zakrytymi palcami i piętami).

Krawaty i poszetki - świetnie urozmaicą nawet najprostszy zestaw, więc nie zapomnij o zabraniu ze sobą kilku kompletów.

Torebki - kobietom w trakcie podróży przyda się co najmniej jedna mała kopertówka, a mężczyznom podręczna aktówka.

Biżuteria - to prawdziwy modowy sojusznik wszystkich podróżników. Każdej aktywnej zawodowo osobie przyda się elegancki zegarek, a mężczyźni pamiętają dodatkowo o spinkach do mankietów.

Bielizna i skarpetki - co najmniej po jednej parze na każdy dzień podróży (plus dodatkowo jedna zapasowa para).

Pasek do spodni - zwracamy szczególną uwagę, aby paski komponowały się kolorystycznie z pakowanymi przez nas butami.

Akcesoria hotelowe - czyli piżama i klapki. Nie marnuj miejsca na ręczniki i szlafrok - zwykle hotele oferują je już w cenie wynajętego pokoju.

Akcesoria toaletowe - przewóz płynów w bagażu podręcznym regulowany jest przepisami Unii Europejskiej i ogranicza maksymalną objętość pojemnika z płynem do 100 mililitrów. Również rozmiary bagażu podręcznego znacznie ograniczają wielkość naszych kosmetyczek, warto więc zdecydować się na produkty w kompaktowych butelkach podróżnych. Kosmetyki muszą być przewożone w przezroczystej plastikowej torebce strunowej, której objętość nie przekracza 1 litra na osobę. Pamiętajmy o tym, aby torbę z kosmetykami ułożyć na wierzchu walizki, tak aby mieć do niej łatwy dostęp w trakcie przechodzenia przez kontrolę bezpieczeństwa. Więcej o przewożeniu płynów w bagażu podręcznym, możecie przeczytać na stronie internetowej linii Lufthansa TUTAJ.

Akcesoria biznesowe - są nieodłącznym elementem każdego wyjazdu służbowego. W podróż zabieramy ze sobą notebook lub tablet do zdalnej pracy w podróży, pendrive, notatnik i wizytówki. Nie zapominajmy także o ładowarkach do sprzętu elektronicznego i tak przydatnych w trakcie podróży zagranicznych adapterach wtyczki do gniazdka.

Jeśli macie jakieś ulubione gadżety, bez których nigdy nie wyruszacie w podróż służbową - koniecznie podzielcie się informacją w komentarzach!

Formularz komentarzy

* Wymagane jest wypełnienie wszystkich oznaczonych pól

Rzetelna firma