Podróż z dzieckiem samolotem może być bardzo komfortowa!

01-02-2024

Jak zaplanować wycieczkę do USA?

21-11-2023

Wrażenia z Wyspy Wiecznej Wiosny: Odkrywanie Uroków Madery

29-10-2023

Odoczynek na Roztoczu w ArcheSiedlisko w Typin

27-06-2023

Doha MICE Fam Trip - relacje od naszej specjalistki ds. rezerwacji hotelowych

17-05-2023

Królowa Kefalonia - relacje z podróży

08-05-2023

FAM Trip AYT - relacje z wyjazdu do Turcji

19-12-2022

Co to jest zrównoważone paliwo lotnicze?

11-08-2022

Czym jest ślad węglowy?

11-05-2022

Wczasy w Dominikanie - relacje z podróży

24-02-2022

Narty w Polsce – najlepsze lokalizacje

14-01-2022

Folwark Zalesie, czyli wizyta w oazie spokoju

01-10-2021

Kreta - relacja z podróży

16-08-2021

Turcja – raj dla dzieci

14-07-2021

Amsterdam w czasach pandemii

13-07-2021

FAM Trip AYT - relacje z wyjazdu do Turcji

Ostatnia aktualizacja: 19-12-2022
Udostępnij

W dniach 6-9.11.2022 linie Turkish Airlines oraz Türkiye Tourism Promotion and Development Agency (TGA) organizowały Fam Trip do Turcji.

FAM Trip AYT - relacje z wyjazdu do Turcji

Celem wyjazdu było zapoznanie się z produktem oferowanym przez narodowe tureckie linie lotnicze oraz możliwość zetknięcia się, poznania i odkrycia odmiennej kultury i atrakcji oferowanych w Turcji. Jako jedno z największych biur w Polsce zostaliśmy zaproszeni do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

FAM Trip AYT - relacje z wyjazdu do Turcji
Punktem docelowym były rejon Antalyi - miasta położonego w południowo-zachodniej części kraju, kurortu wypoczynkowego Riwiery Tureckiej oraz jednego z ważniejszych punktów do odwiedzenia w Turcji. Od kilku lat jest w gronie najchętniej odwiedzanych miast na świecie.

FAM Trip AYT - relacje z wyjazdu do Turcji
Lot z Warszawy rozpoczął się tuż po godz. 9, a - zgodnie z rozkładem - na miejscu mieliśmy się pojawić po niespełna 3 godzinach. Po wylądowaniu od razu uderzył w nas śródziemnomorski klimat, a zwłaszcza temperatura, która była znacznie wyższa niż niewiele wcześniej w Warszawie. Z tego też powodu taki termin jest dobry dla osób zwiedzających, którzy chcą uniknąć tłumów. Turystów oczywiście nie brakowało, ale listopad to nie jest już szczyt sezonu. Temperatury w porównaniu do Polski są jednak znacznie wyższe.

FAM Trip AYT - relacje z wyjazdu do Turcji

Na miejscu czekał na nas przewodnik, z którym udaliśmy się do hotelu, gdzie przedstawiony został plan wycieczki, a przedstawiciel TGA przedstawił nam najważniejsze informacje dotyczące Turcji. Koniec tego dnia minął na zwiedzaniu klimatycznych zaułków Starego Miasta, a głównym punktem była rzymska brama Hadriana z II wieku.


FAM Trip AYT - relacje z wyjazdu do Turcji
Zakwaterowani zostaliśmy w hotelu Gloria, gdzie w pełni mogliśmy korzystać z luksusów obiektu oraz częstować się różnymi przysmakami.

FAM Trip AYT - relacje z wyjazdu do Turcji

Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Gloria Golf Resort z jedynym w Turcji 45-dołkowym polem golfowym. W skład kompleksu wchodzi kilkanaście pól golfowych, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie - od amatorskiej zabawy, przez indywidualne szkolenia, zaawansowany elektroniczny system szkolenia i optymalizowania swojej gry, aż do profesjonalnych rozgrywek.

FAM Trip AYT - relacje z wyjazdu do Turcji
Kolejnym punktem na naszej mapie było Nest Convention Center - olbrzymi budynek przeznaczony dla przeróżnych wydarzeń, spotkań branżowych, kongresów, targów czy konferencji. Jest to nowoczesny obiekt, który pozwala na jednoczesne zorganizowanie kilku mniejszych wydarzeń. Zaawansowany system dźwiękowy zainstalowany jest w każdej sali i pozwala na odtwarzanie filmów czy prezentacji bez ryzyka przenoszenia dźwięku pomiędzy salami.

FAM Trip AYT - relacje z wyjazdu do Turcji
W tym dniu mieliśmy też okazję eksplorować Kanion Köprülü znajdujący się w tak samo nazwanym parku narodowym - miejscu odpowiednim dla sportów wodnych, wspinaczki czy przejazdów off road. Mogliśmy zachwycać się krajobrazem i spektakularnymi widokami, wśród których spotkać można było kilka mostów pamiętających czasy rzymskie.

FAM Trip AYT - relacje z wyjazdu do Turcji

FAM Trip AYT - relacje z wyjazdu do Turcji
Popołudniu udaliśmy się w drogę do Side, która wiodła przez Aspendos - kolejne starożytne miasto, które znane jest z najlepiej zachowanego antycznego teatru nadal wykorzystywanego do różnego rodzaju pokazów i przedstawień. Ten obiekt ma nieprawdopodobną akustykę - na szczycie można bez problemu słuchać nawet najcichszych odgłosów padających ze sceny. W Side mogliśmy przespacerować się przez nadmorski port oraz miasteczko, którego wizytówką są ruiny 3 świątyń antycznych, a zwłaszcza ta poświęcona Apollinowi.

FAM Trip AYT - relacje z wyjazdu do Turcji
Kolejny dzień zaczęliśmy aktywnie. Po kilkukilometrowej przejażdżce rowerowej rozpoczęliśmy krótką pieszą wędrówkę szlakiem Lycian Way. Naszym celem były słynne ognie, które stale płoną ze względu na samoistne, naturalnie wydobywane z wnętrza ziemi gazy. Ich natężenie zmienia się w zależności od pór roku, a dawniej to zjawisko pełniło rolę naturalnych latarni morskich. Jedna z teorii mówi, że ognie były inspiracją do stworzenia mitu o Chimerze - ziejącym ogniem potworze o głowie lwa, ciele kozy i ogonie węża.

Ostatnim punktem programu był wyjazd na górę Tahtali o wysokości 2365 m n.p.m. Skorzystaliśmy z kolejki linowej, która w ok. 10 minut dowiozła nas na szczyt, z którego mogliśmy podziwiać panoramę całego regionu.

FAM Trip AYT - relacje z wyjazdu do Turcji
W ostatnim dniu mieliśmy czas tylko na zwiedzenie The Land of Legends - miejsca stworzonego dla osób, które spragnione są różnorodnej rozrywki, niezapomnianych wakacji i dobrej zabawy. Jest to swego rodzaju ogromny park rozrywki, w którym nie ma czasu na nudę - zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. W skład kompleksu wchodzą m. in. galeria handlowa, aquapark, delfinarium, kolejki z roller-coasterami oraz hotel - z wystrojem w fantazyjnych kolorach, namalowanymi animowanymi postaciami oraz pokojami wyposażonymi m. in. w PS4 i projektory. W zależności od tego czy podróżujemy z dziećmi możemy wybrać pokój nawiązując do upodobań/płci dziecka – piętro w kolorze różowym bądź niebieskim.

Nie wypada nie wspomnieć o Turkish Airlines.

W obu kierunkach spotkaliśmy się z bardzo dobrym serwisem pokładowym. Podawany on był w sposób miły i uprzejmy.

FAM Trip AYT - relacje z wyjazdu do Turcji

Podczas lotu do Antalyi podawany był posiłek zamiast zwykłej przekąski, którą często można spotkać na pokładach innych linii lotniczych. Na dodatek - można go było zjeść zwykłymi sztućcami, a nie plastikowymi zamiennikami. Lot powrotny odbywał się w klasie biznes więc tu było jeszcze więcej do wyboru - a wszystko zachęcające do skonsumowania.

FAM Trip AYT - relacje z wyjazdu do Turcji

Każdy pasażer na wszystkich trzech odcinkach podróży miał dostęp do systemu multimedialnego, na którym - oprócz śledzenia lotu - można było oglądnąć film, posłuchać muzyki czy skorzystać z gier. W klasie ekonomicznej każdy otrzymał jednorazowe słuchawki, a w klasie biznes lepszej jakości produkt, który jednak należało zwrócić przed opuszczeniem pokładu.

Lot powrotny odbywał się z przesiadką w Stambule, gdzie mieliśmy możliwość poczekania na kolejny lot w saloniku biznesowym. Już samo lotnisko należy do jednych z najbardziej atrakcyjnych i nowoczesnych na świecie, a więc wizyta w lounge'u tym bardziej wywarła na nas wrażenie. Skorzystać można było z przeróżnych - nie tylko lokalnych - napojów, przysmaków i dań.

Niestety cały wyjazd minął bardzo szybko, ale trzeba przyznać, że został zorganizowany w bardzo dobry sposób. Plan był bardzo atrakcyjny i napięty więc bardzo dobrze spełnił swoją rolę przybliżenia i zareklamowania destynacji, a także pokazania potencjału turystycznego regionu. Było to połączenie przyjemnego z pożytecznym, bo w aktywny sposób mogliśmy zobaczyć, dotknąć i poznać to, co sami codziennie oferujemy naszym Klientom.

Relacje, Zdjęcia: Kamil Stec - Kierownik Działu Rezerwacji Biletów Lotniczych, Maciej Szczudlik - Kierownik Działu Rezerwacji Hotelowych i Logistyki Pasażerskiej

Formularz komentarzy

* Wymagane jest wypełnienie wszystkich oznaczonych pól

Rzetelna firma