Podróż z dzieckiem samolotem może być bardzo komfortowa!

01-02-2024

Jak zaplanować wycieczkę do USA?

21-11-2023

Wrażenia z Wyspy Wiecznej Wiosny: Odkrywanie Uroków Madery

29-10-2023

Odoczynek na Roztoczu w ArcheSiedlisko w Typin

27-06-2023

Doha MICE Fam Trip - relacje od naszej specjalistki ds. rezerwacji hotelowych

17-05-2023

Królowa Kefalonia - relacje z podróży

08-05-2023

FAM Trip AYT - relacje z wyjazdu do Turcji

19-12-2022

Co to jest zrównoważone paliwo lotnicze?

11-08-2022

Czym jest ślad węglowy?

11-05-2022

Wczasy w Dominikanie - relacje z podróży

24-02-2022

Narty w Polsce – najlepsze lokalizacje

14-01-2022

Folwark Zalesie, czyli wizyta w oazie spokoju

01-10-2021

Kreta - relacja z podróży

16-08-2021

Turcja – raj dla dzieci

14-07-2021

Amsterdam w czasach pandemii

13-07-2021

6 sposobów, aby produktywnie wykorzystać czas spędzony w podróży

Ostatnia aktualizacja: 18-10-2016
Udostępnij

Przemieszczając się między miejscami strategicznymi z punktu widzenia wykonywanej pracy, mamy mnóstwo czasu do zagospodarowania. Podpowiadamy w jaki sposób możecie bardziej efektywnie wykorzystać czas spędzony w podróży.

6 sposobów, aby produktywnie wykorzystać czas spędzony w podróży

Przeczytaj coś ciekawego

Podróż to świetny moment na nadrobienie książkowych zaległości. Wykorzystaj ten czas na lekturę ulubionej gazety lub książki, na którą nigdy nie mogłeś znaleźć czasu. Większość przewoźników dba o to, aby na pokładach ich samolotów dostępna była aktualna prasa w różnych wersjach językowych. Niektóre linie oferują dodatkowo swoim pasażerom dostęp do czasopism w wersji online. Za przykład może posłużyć Lufthansa, która gwarantuje ogromny wybór bezpłatnych gazet i magazynów w formie wygodnych eJournali, dla wszystkich pasażerów, bez względu na klasę podróży. Przed wylotem można je pobrać na swój komputer lub tablet i cieszyć się dostępem w trakcie podróży.

Posłuchaj audiobooków

Słuchanie świetnia sprawdza się w sytuacji, gdy chcemy odciąć się od hałasu i rozmownych współpasażerów. Często wystarczy nam telefon z zestawem słuchawkowym, by móc cieszyć się audiobookiem, płytą ulubionego artysty, czy rozwijającym nagraniem, na którego przesłuchanie zazwyczaj nie mogliśmy znaleźć wolnej chwili. Na trasach średniego i dalekiego zasięgu, linie lotnicze oferują zwykle darmowy dostęp do programu rozrywkowo-edukacyjno-informacyjnego. Do wyboru mamy filmy i seriale telewizyjne, książki w wersji audio, płyty CD i programy radiowe. Wolny czas spędzony na pokładzie, to świetny moment na przesłuchanie nowości płytowych lub obejrzenie kilku filmów z Oscarowej listy.

Pracuj wydajnie

Jeśli na podkład samolotu zabierasz ze sobą notebook, wykorzystaj ten moment na uporanie się z zawodowymi zaległościami. Zamknij projekt, dopracuj prezentację lub dokończ sprawozdanie dla szefa. Zrób porządek w folderach na komputerze - usuń zbędne programy i obejrzane filmy lub wprowadź jednolite nazwy dokumentów. Jednak najpierw zadbaj o możliwość pracy w skupieniu. Załóż słuchawki i włącz ulubioną muzykę lub po prostu załóż stopery, które zniwelują dekoncentrujące dźwięki z zewnątrz.

Naucz się nowych rzeczy

Wybierasz się na spotkanie do obcego kraju? To świetny moment na poznanie podstaw nowego języka. Naucz się kilku zwrotów w języku kraju docelowego i wykorzystaj zdobytą wiedzę rozluźniając atmosferę na spotkaniu z klientem. Wypróbuj pokładowy program edukacyjny i obejrzyj dokument o nieznanej dotąd kulturze. Lub po prostu rozwiąż krzyżówkę lub sudoku. Łamigłówki pobudzają umysł, poprawiają pamięć i zwiększają kompetencje umysłowe, co z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Znajdź chwilę na relaks

Paradoksalnie, najlepszym sposobem, aby zwiększyć efektywność pracy i zrobić więcej jest... zrobić mniej. Nie od dziś wiadomo, że skuteczny odpoczynek jest równie ważny, co intensywna praca. Masz przed sobą stresującą prezentację lub ważne spotkanie z kontrahentem? Wykorzystaj czas spędzony w samolocie na zgromadzenie nowej energii do działania. Usiądź wygodnie, rozepnij pas bezpieczeństwa, daj sobie chwilę na regenerację i naładuj baterie przed kolejnymi wyzwaniami.

Nawiąż nowe znajomości

Porozmawiaj z sąsiadem siedzącym obok. Być może okaże się, że działacie w tej samej branży i wspólna podróż zaowocuje ciekawą współpracą lub po prostu interesującą znajomością. Rozmowa z nieznanymi osobami to także świetne ćwiczenie kompetencji społecznych.

Macie inne pomysły na produktywność w podróży? Zostawcie swoje rady w komentarzach - na pewno przydadzą się innym.

Formularz komentarzy

* Wymagane jest wypełnienie wszystkich oznaczonych pól

Rzetelna firma