Doha MICE Fam Trip - 1 część relacji od naszej specjalistki ds. rezerwacji hotelowych

17-05-2023

Królowa Kefalonia - relacje z podróży

08-05-2023

FAM Trip AYT - relacje z wyjazdu do Turcji

19-12-2022

Podróż z dzieckiem samolotem może być bardzo komfortowa!

18-08-2022

Co to jest zrównoważone paliwo lotnicze?

11-08-2022

Czym jest ślad węglowy?

11-05-2022

Wczasy w Dominikanie - relacje z podróży

24-02-2022

Narty w Polsce – najlepsze lokalizacje

14-01-2022

Jak zaplanować wycieczkę do USA?

29-10-2021

Folwark Zalesie, czyli wizyta w oazie spokoju

01-10-2021

Kreta - relacja z podróży

16-08-2021

Turcja – raj dla dzieci

14-07-2021

Amsterdam w czasach pandemii

13-07-2021

Urlop na Phuket dla zaszczepionych podróżnych

08-06-2021

Wzięliśmy udział w Study Tour w Zadarze w Chorwacji

01-06-2021

5 aplikacji mobilnych, które ułatwią podróż służbową

Ostatnia aktualizacja: 13-10-2016
Udostępnij

Nowoczesne technologie mobilne, które mają uczynić nasze życie bardziej “smart”,  ułatwiają zarówno organizację, jak i zarządzanie podróżą w trakcie jej trwania. Wybraliśmy dla Was pięć najciekawszych darmowych aplikacji, które będą pomocne w trakcie wyjazdu służbowego.

5 aplikacji mobilnych, które ułatwią podróż służbową

PackPoint
To niesamowicie przydatne narzędzie stworzone z myślą o osobach, które w trakcie pakowania walizki mają tendencję do zapominania tych najbardziej oczywistych rzeczy. Po wskazaniu przez nas najważniejszych informacji dotyczących podróży, takich jak miejsce docelowe, czas podróży, czy zaplanowane aktywności, aplikacja wygeneruje gotową listę rzeczy do spakowania. Co więcej, aplikacja sprawdzi za nas prognozę pogody i w razie zapowiadanych deszczy przypomni o zabraniu parasola i kurtki. Gotową listę możemy dowolnie edytować i udostępniać wskazanym osobom, co ma zapobiec dublowaniu rzeczy w przypadku wyjazdów grupowych.

Dropbox
Aplikacja, która pozwala zabrać ze sobą wszystkie zdjęcia, filmy wideo i dokumenty w dowolne miejsce na świecie. Dropbox umożliwia synchronizację plików, dzięki czemu dane raz zapisane w aplikacji, będą automatycznie udostępniane na naszych pozostałych urządzeniach i dostępne nawet bez połączenia z internetem. Przed wyjazdem warto zapisać na Dropbox skany paszportu, wizy, ubezpieczenia i innych ważnych dokumentów, które w razie potrzeby będziemy mogli odzyskać w dowolnym momencie. Ciekawą alternatywą dla aplikacji są przykładowo OneDrive czy Google Dysk.

Lufthansa
Oficjalna aplikacja linii lotniczej Lufthansa. Przy jej użyciu możemy zarezerwować lot, dokonać odprawy online, wybrać miejsce w samolocie, a także pobrać na telefon kartę pokładową, która zastępuje tradycyjną, drukowaną wersję. Jedną z najbardziej interesujących funkcji narzędzia, jest dostęp do ogólnoświatowego spisu saloników biznesowych oraz bezpłatnych gazet i magazynów w zakładce eJournals. Aplikacja daje także członkom programu Miles and More dostęp do swojego konta. Co ciekawe, linie Lufthansa udostępniają również drugą aplikację - Lufthansa Entertainment, która daje dosęp do bogatej bazy filmów, seriali, muzyki na pokładach ich samolotów.

XE Currency
To stosunkowo łatwe w obsłudze narzędzie, które gromadzi dane o walutach w formie intuicyjnego kalkulatora. Pozwala śledzić aktualizowane na bieżąco kursy ponad 180 światowych walut. Program działa również w trybie offline, więc możemy sprawdzić kurs interesującej nas waluty bez potrzeby podłączenia do internetu.

Tripadvisor
Potężna, ciągle powiększana baza atrakcji turystycznych, hoteli i restauracji. Jeśli odwiedzamy dane miejsce po raz pierwszy i nie wiemy który hotel wybrać, gdzie dobrze zjeść, spędzić czas wolny czy zrobić zakupy - z pomocą przychodzi Tripadvisor. Aplikacja w oparciu o opinie i komentarze innych użytkowników, pozwala lepiej rozeznać się na obcym terenie i efektywnie zaplanować pobyt.

Jeśli znacie inne aplikacje, które przydają się w trakcie podróży służbowych, zachęcamy do polecenia ich w komentarzach!

Komentarze

Paweł
czemu reklamujecie apkę lufthansy skoro jest bezużyteczna....nie działa zakładka moje rezerwacje, nie da się wprowadzić numeru rezerwacji żeby została zapamiętana i żeby apka informowała o zmianach lotów, gateów itp.... ja rozumiem że kasa z lufy musi się zgadzać ale tak bezmyślnie....żenada :-/

Formularz komentarzy

* Wymagane jest wypełnienie wszystkich oznaczonych pól

Rzetelna firma