Port lotniczy Monachium z pięcioma gwiazdkami!

27-10-2022

Poznaj bliżej pierwsze w Europie pięciogwiazdkowe lotnisko.

 

port-lotniczy-monachium-z-piecioma-gwiazdkami

"Oscar” świata lotnictwa

Lotnisko w Monachium znajduje się w samym sercu Europy, co czyni go doskonałą bazą wypadową do podróży. Stąd można dotrzeć do większości popularnych miejsc w Europie. Lotnisko ma silną sieć połączeń do Ameryki Północnej i stale rosnącą siatkę połączeń do Azji. Wiosną 2015 roku Monachium stało się pierwszym lotniskiem w Europie, które otrzymało status pięciogwiazdkowego. Ten upragniony tytuł, uważany za "Oscara" świata lotnictwa, jest przyznawany przez Skytrax, bardzo szanowany londyński instytut badań lotniczych. I nawet po dwóch latach pandemii w oczach pasażerów Lotnisko w Monachium jest nadal jednym z najlepszych lotnisk na świecie: na tegorocznych "World Airport Awards" przyznawanych przez Skytrax, bawarski węzeł transportu lotniczego otrzymał tytuł "Najlepszego lotniska w Europie Środkowej".

W porównaniu z resztą świata, międzynarodowy węzeł lotniczy Bawarii znajduje się na siódmym miejscu i tym samym jest jedynym niemieckim lotniskiem w pierwszej dziesiątce na świecie. Według "Airport Industry Connectivity Report 2022" - międzynarodowego stowarzyszenia lotnisk ACI, Munich Airport należy obecnie do 5 najlepszych lotnisk transferowych na świecie pod względem jakości połączeń. Ten zachęcający rozwój dla Monachium jest przede wszystkim wynikiem szybkiego ponownego uruchomienia usług w bawarskim hubie. Gdy tylko rozpoczęła się faza ożywienia po zniesieniu ograniczeń podróży związanych z pandemią, Lufthansa Group, wraz ze swoimi partnerami Star Alliance, postanowiła wznowić połączenia do zdecydowanej większości miejsc docelowych – choć z mniejszą częstotliwością – w celu zapewnienia jak największej łączności.

Transport publiczny

Munich Airport jest dobrze połączony środkami transportu publicznego. Kolej miejska zabiera pasażerów do centrum Monachium w zaledwie 35 - 40 minut. Istnieją dwie linie - S1 i S8 - łączące lotnisko w Monachium z centrum Monachium i Centralnym Dworcem Kolejowym. Pociągi odjeżdżają co 10 minut z centrum lotniska w Monachium znajdującego się między Terminalem 1 a Terminalem 2.

Gdzie się zatrzymać

Bezpośrednio na lotnisku znajdziesz ekskluzywne hotele. Hilton Munich Airport znajduje się w samym sercu lotniska – między Terminalem 1 i 2. Zapewnia on najwyższą europejską doskonałość. W tym roku podczas konkursu Skytrax Airport Awards hotel został wybrany najlepszym hotelem lotniskowym w Europie. Hotel Hilton oferuje 550 pokoi, w tym 43 apartamenty - wszystkie wyposażone są w dźwiękoszczelne okna i zostały zaprojektowane w nowoczesnym stylu Mountain Hub z alpejskim wystrojem i materiałami, takimi jak skóra, kamień, filc i drewno. W przypadku krótkich pobytów dostępne są pokoje do użytku dziennego. Konferencje i bankiety są tutaj marzeniem organizatora spotkań ze względu na lokalizację lotniska, 30 obiektów konferencyjno-bankietowych oraz profesjonalizm całego personelu. W wyłożonym palmami szklanym holu można organizować imprezy dla maksymalnie 1000 osób. Hotelowe Fit & Fly Spa to luksusowa oaza, która odświeża ciało, umysł id ucha. W restauracji Mountain Hub Gourmet, która niedawno otrzymała pierwszą gwiazdkę Michelin, serwowane są międzynarodowe specjały w klasie własnej z regionalnymi wpływami. Salon Executive Lounge o powierzchni 127 metrów kwadratowych może pomieścić do 80 osób poszukujących spokojnego miejsca na relaks lub komfortową pracę.

 

Więcej informacji w Biurze Obsługi Klienta

Powrót do listy aktualności
Rzetelna firma