Po 20 miesiącach podróżni z UE mogą ponownie polecieć do USA

24-09-2021

Władze Stanów Zjednoczonych nareszcie zniosły obowiązujący od 20 miesięcy zakaz podróżowania do USA dla pasażerów z europejskiej strefy Schengen oraz z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Chin, Indii, RPA, Iranu i Brazylii. Po tej decyzji liczba rezerwacji biletów lotniczych do USA w Lufthansie wzrosła o 40 procent.

Nowe wytyczne.

Od 1 listopada osoby podróżujące do USA, które są w pełni zaszczepione preparatami z certyfikatem WHO i przedstawią nie starszy niż trzy dni negatywny wynik testu na koronawirusa, mogą wjechać do kraju bez żadnych ograniczeń.

po-20-miesiacach-podrozni-z-ue-moga-ponownie-poleciec-do-usa

„Usunięcie ograniczeń w podróżowaniu do USA to nie tylko duży krok w stronę wyjścia z kryzysu dla naszych linii lotniczych, ale także wspaniała wiadomość dla partnerstwa transatlantyckiego. Od 1 listopad, najblizsi w końcu będą mogli się zobaczyć, zaś partnerzy biznesowi będą osobiście nawiązać i wzmocnić swoje relacje. Razem z podjętą decyzją o podwyższeniu kapitału na wcześniejszą spłatę rządowego pakietu stabilizacyjnego, w ciągu zaledwie 24 godzin miały miejsce dwa ważne wydarzenia, wyznaczające kierunek naszej drogi wyjścia z kryzysu i trwałego sukcesu Lufthansy" - mówi Carsten Spohr, prezes Deutsche Lufthansa AG.

Linie lotnicze Lufthansa Group są przygotowane do ponownego otwarcia. Stale poszerzali swój harmonogram lotów między Europą a Stanami Zjednoczonymi. Obecnie odbywa się ponad 200 lotów tygodniowo do 17 miejsc w USA. Te rejsy można już zarezerwować. Zaś od listopada podróżni będą mieli do dyspozycji pełną ofertę lotów do USA.

Podróżni lecący do USA zobowiązani są do zapoznania się z obowiązującymi przepisami dotyczącymi wjazdu i kwarantanny. Informację dostępne są na stronie www.auswaertiges-amt.de.

Więcej informacji w Biurze Obsługi Klienta

Źródło: Informacja prasowa Lufthansa Group

Powrót do listy aktualności
Rzetelna firma