Na Sri Lankę z Emirates

24-02-2021

Przeczytaj, co należy zrobić przed podróżą.
 

Na-Sri-Lankę-z-Emirates

Dostępne są rezerwacje na loty Emirates dla turystów przybywających na Sri Lankę, którzy nie są obywatelami tego kraju. Aby dokonać rezerwacji biletów lotniczych należy wcześniej uzyskać potwierdzenie rezerwacji w jednym z hoteli zatwierdzonych przez rząd Sri Lanki oraz wizę turystyczną.

Przed lotem pasażerowie muszą przedstawić dokumenty:
•    Zaświadczenie o ujemnym wyniku testu PCR na obecność COVID 19 wykonanego w ciągu 96 godzin przed wylotem.
•    Wypełnioną deklarację stanu zdrowia. Jeśli nie zostanie ona wypełniona przed wylotem, pasażerowie mogą wypełnić ją podczas lotu lub po przylocie.
•    Ubezpieczenie COVID-19 (ubezpieczenie od wielu ryzyk Emirates nie jest na ten moment akceptowane przez rząd Sri Lanki).
•    Potwierdzenie rezerwacji hotelu.

Kwarantanna po przylocie na Sri Lankę nie jest wymagana. Turyści mogą jednak zostać poproszeni o pozostanie w hotelu do otrzymania wyników testu PCR.

Turyści mogą być zobowiązani do wykonania od 3 do 5 testów:
1. Test PCR wykonany nie wcześniej niż 96h przed wylotem
2. Test PCR wykonany po przyjeździe do hotelu, opłacony z góry na etapie rozpatrywania wizy (koszt 40 USD)
3. Dodatkowy test dla turystów przebywających na Sri Lance od 6 do 13 dni, opłacony z góry na etapie rozpatrywania wizy (koszt 40 USD)
4. Dodatkowy test dla turystów przebywających na Sri Lance dłużej niż 14 dni, opłacony z góry na etapie rozpatrywania wizy (koszt 40 USD)
5. W zależności od przepisów danego kraju przed opuszczeniem Sri Lanki turyści mogą być zobowiązani do wykonania jeszcze jednego testu przed wylotem lub po przylocie do kraju docelowego.

 

Więcej informacji w Biurze Obsługi Klienta

Powrót do listy aktualności
Rzetelna firma