LOT poleci z Katowic do Mostaru

25-02-2022

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią nowe połączenie czarterowe z Portu Lotniczego Katowice do Mostaru w Bośni i Hercegowinie. Rejs pojawił się w ramach współpracy linii z polskim biurem podróży Rego Bis. Pierwszy lot odbędzie się 21 czerwca 2022 roku.

LOT poleci z Katowic do Mostaru

Połączenie realizowane będzie raz w tygodniu, we wtorki, za pomocą samolotów Boeing 737-800 należących do PLL LOT. Na pokładzie samolotu pomieści się 186 pasażerów w zależności od dostępnej konfiguracji. Rejsy do Mostaru będą wykonywane do 27 września 2022 roku.

Bilety lotnicze w dwie strony od 1299 złotych za osobę. Cena zawiera bagaż podręczny oraz rejestrowany.

Mostar to malownicze, niewielkie miasto leżące w Bośni i Hercegowinie. W latach 90. wojna tocząca się na terenie Państwa, zmieniła życie Mostaru w bolesną walkę o przetrwanie. W mieście pozostały ślady wojny z lat 1992-1994, które wciąż wywołują dużo emocji.

Ze względu na wielkość miasta, wszystkie główne zabytki znajdują się obok siebie. Jedną z największych atrakcji jest Stary Most, który spina ze sobą dwa brzegi rzeki Neretwy. Kolejnym miejscem, które warto zobaczyć to Meczet Koski Mehmed Pasha. Najbardziej okazały budynek zachodniego brzegu rzeki. Te dwie atrakcje turystyczne zostały zniszczone podczas wojny, a później odbudowane. W Mostarze znajdują się: wystawa War Photo Exhibition oraz Muzeum Starego Mostu. To tylko część atrakcji miasta. Na uwagę zasługują też miejsca w okolicy tj. Medziugorie, Wodospady Kravica oraz Tekke w Blagaj.

Bilety lotnicze do nabycia w Biurze Obsługi Klienta

Powrót do listy aktualności
Rzetelna firma