Już wkrótce LOT poleci do Taszkientu

09-02-2024

PLL LOT uruchomią połączenie rozkładowe na trasie Warszawa – Taszkent w Uzbekistanie. Pierwszy rejs odbędzie się 13 marca br.

PLL LOT poleci z Warszawy do Taszkientu

Początkowo loty będą realizowane trzy razy w tygodniu, w każdą środę, piątek oraz niedzielę, z powrotami zaplanowanymi na poniedziałki, czwartki oraz soboty. Do obsługi tej trasy LOT będzie korzystać z samolotów typu Boeing 737 MAX 8.

Rozkład lotów na marzec przedstawia się następująco:

  • LO189 Warszawa 23:00 – 9:05 Taszkent (--3-5-7)
  • LO190 Taszkent 10:15 – 13:00 Warszawa (1--4-6-)

W kwietniu i maju planowane jest zwiększenie częstotliwości lotów do czterech razy w tygodniu, z dodatkowymi rejsami we wtorki i powrotami w środy.

Warto podkreślić, że LOT będzie jedynym unijnym przewoźnikiem obsługującym połączenie z Uzbekistanem, będącym najludniejszym krajem Azji Środkowej. W chwili obecnej żadna tradycyjna linia lotnicza z Unii Europejskiej nie operuje w Uzbekistanie. W Taszkencie i Samarkandzie obecny jest Wizz Air, ale loty do Uzbekistanu są realizowane przez oddział tej linii zarejestrowany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - Wizz Air Abu Dhabi.

Taszkent, stolica Uzbekistanu, to miasto bogate w historię i kulturę. Spacerując po jego ulicach, możesz odkryć piękno starożytnych meczetów, zabytkowych medres oraz urokliwych bazarków, gdzie można zakosztować lokalnych przysmaków i nabyć rękodzieła.

Nie zapomnij odwiedzić również meczetu Hazrati Imam, kompleksu Khazrati Imam, czy też historycznego centrum miasta. Taszkent pełen jest ogrodów i parków, gdzie można odpocząć w cieniu drzew i delektować się spokojem otaczającej przyrody.

Bilety lotnicze do nabycia za naszym pośrednictwem.

rezerwacje@whynottravel.pl  

Powrót do listy aktualności
Rzetelna firma