Grupa Why Not TRAVEL posiada defibrylator AED

09-05-2023

Wypadek może zdarzyć się w najbezpieczniejszym miejscu, niestety tego nigdy nie przewidzimy. Grupa Why Not TRAVEL dba o swoich pracowników oraz gości odwiedzających firmę, dlatego w naszym budynku został zamontowany defibrylator AED.

Firma WhyNotTravel posiada defibrylator AED

Ponadto jakiś czas temu pracownicy przeszli profesjonalne szkolenie, w którym zdobyli niezbędne umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Warsztaty obejmowały również praktyczną wiedzę na temat defibrylatora AED, kiedy i jak należy go użyć.

Gdy dojdzie do zatrzymania krążenia np. w wyniku zawału serca, arytmii, zatoru, zadławienia czy porażenia prądem. Krew przestaje płynąć do mózgu oraz organów wewnętrznych, a po 4 minutach niedotlenienia dochodzi do nieodwracalnych zmian. Po 5 minutach, jeśli nie pojawi się pomoc, szanse na przeżycie maleją o połowę. W takim sytuacjach niezbędne jest użycie defibrylatora AED, dzięki któremu w pierwszych 3 minutach użycia podnosimy przeżywalność i sprawność człowieka nawet o 70%.

W trosce o bezpieczeństwo informujemy, że jest on dostępny dla każdego, kto będzie potrzebował takiej pomocy!

Defibrylator AED mieści się w siedzibie Grupy Why Not TRAVEL przy ul. Kielnarowa 108A, 36-020 Tyczyn w godzinach pracy biura 8-18 od poniedziałku do piątku.