Darmowy transport dla uchodźców / Безкоштовний транспорт для біженців

18-03-2022

Pomagamy uchodźcom wojennym dostać się z terenu Polski do innych krajów w Europie i na świecie. Bilety lotnicze, autokarowe i kolejowe są całkowicie darmowe!

Pragniemy poinformować, że nasza firma WhyNotTravel podjęła współpracę z GEM czyli Global Empowerment Mission, która jest organizacją non-profit, założoną w 2011 r. jako organizacja pierwszego reagowania na globalne katastrofy.

GEM pomaga Ukraińcom dostać się z terenu Polski do innych krajów w Europie i na świecie. Bilety lotnicze, autokarowe i kolejowe są w 100% darmowe dla Ukraińców - finansowane są w całości przez GEM.

WhyNotTravel prowadzi obsługę logistyczną przedsięwzięcia. Uchodźców z Ukrainy, potrzebujących pomocy w zorganizowaniu transportu dla siebie i swoich rodzin poza teren naszego kraju, zapraszamy do kontaktu poprzez e-mail ua@whynottravel.pl. Nasi pracownicy zbiorą potrzebne informacje i zakupią bilety na konieczny środek transportu. Osoby potrzebujące nie ponoszą żadnych kosztów. Muszą jednak posiadać status uchodźcy, o którym świadczy pieczątka w paszporcie z datą przekroczenia granicy nie wcześniejszą niż 24 lutego 2022 roku.
 

Darmowy-transport-dla-uchodźców. / Безкоштовний-транспорт-для-біженців.

Pracownicy organizacji GEM dotarli do Medyki w ciągu dwóch dni od rozpoczęcia kryzysu. Jej plan pomocy obejmuje następujące elementy:

Pomoc w Ukrainie – organizacja importuje i kupuje żywność, wodę, artykuły pierwszej potrzeby, lekarstwa i sprzęt medyczny, niezbędne w strefie wojny. Produkty te są dostarczane do miast takich jak Kijów.

Pomoc w przesiedleniu - ponieważ miasta graniczne są zalewane przez uchodźców, pracownicy organizacji szybko identyfikują osoby, które mają przyjaciół i rodziny w UE, które mogą ich zakwaterować i wesprzeć.

Ewakuacja z terenów objętych wojną – pracownicy organizacji jeżdżą do Kijowa z zaopatrzeniem i odbierają kobiety i dzieci, które chcą być ewakuowane, ale nie są w stanie zrobić tego samodzielnie.

Stabilizowanie zakwaterowania - działania organizacji skupiają się również na wynajmowaniu dodatkowych lokali mieszkalnych dla uchodźców, którzy nie są w stanie znaleźć tymczasowego mieszkania u polskich rodzin.

Uchodźcy spoza Ukrainy – organizacja zidentyfikowała specjalną grupę uchodźców, których potrzeby są znacznie bardziej skomplikowane ze względu na sytuację wizową i bariery językowe. Współpracuje z różnymi agencjami, aby zapewnić usługi, których inne organizacje pozarządowe nie mogą obecnie świadczyć.

Ekspansja na Węgry i Rumunię - darowizny są przekazywane poza granice Polski do partnerów w dwóch innych przygranicznych krajach ukraińskich, aby zapewnić pomoc.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie organizacji: https://www.globalempowermentmission.org/mission/ukraine-crisis/.

 

Więcej informacji w Biurze Obsługi Klienta

Powrót do listy aktualności
Rzetelna firma